هم رسان: شاید شما دوست نداشته باشید، اما باید بگوییم که بریدگی صفحه نمایش در گوشی های هوشمند به یک مورد ثابت تبدیل شده است. پس از این که گوشی های sential Phone و آیفون 10 این بریدگی را به مردم معرفی کردند، دیگر برند های اصلی مانند هوآوی، ایسوس ، اوپو و ویوو نیز دست به کار شدند و در طراحی گوشی های هوشمند خود از این گزینه استفاده کردند، و حالا ال جی نیز در طراحی گوشی G7 ThinQ این مورد را در نظر گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، مسلما دیدن این مورد در گوشی های ال جی کمی دردناک است چرا که این شرکت روزگاری پیش از معرفی این بریدگی، به خاطر ایده Second Screen (صفحه نمایش ثانویه) در جایگاه خوبی قرار داشت. اما ال جی دلیل منطقی برای پیوستن به این گرایش دارد: مردم این قابلیت را دوست دارند و آمار و ارقام این مسئله را اثبات می کند.
ال جی طی مراحل اولیه طراحی گوشی G7 یک نظر سنجی در بین هزار نفر از ساکنان ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایتالیا و کره به راه انداخت. در این نظرسنجی یک نمونه اولیه با طراحی کمی متفاوت به افراد حاضر نشان داده شد، تنها 30 درصد از این افراد نسبت به وجود این بریدگی اظهار ناراحتی کردند و با آن موافق نبودند، در حالیکه بقیه شرکت کنندگان این مورد را دوست داشتند و یا اهمیتی به آن نمی دادند.
شینتا هنگ رئیس برنامه ریزی محصولات ال جی به شوخی اعلام کرد: “بعضی از مردم از این طراحی متنفر هستند، این بریدگی مانند سر بی موی مردی مثل من است.” او اضافه می کند: ” اما به هر حال بعضی می گویند که این بریدگی قابلیت جالبی است این مسئله کاملا به انتخاب ها و اولویت های هر فرد بستگی دارد.”

بریدگی بالای صفحه نمایش گوشی های هوشمند نمادی از وضعیت گوشی استهنگ در ادامه ریسک های مرتبط با طراحی بریدگی را تائید کرد. اولین واکنش های شدیدی که آیفون 10 در روزهای اول رونمایی خود دریافت کرد را به یاد می آورید؟ به نظر می رسد که نظر بیشتر ما تغییر کرده است.
تیم کوک طی کنفرانس تلفنی اخیر اپل اعلام کرد که ” مشتریان آیفون 10 را بیشتر از هر گوشی آیفون در هر هفته از گزارش ماه مارس انتخاب کرده اند؛ درست همان چیزی که پس از رونمایی این گوشی در ماه دسامبر اتفاق افتاد. مسلما بریدگی صفحه نمایش موردی نیست که باعث فروش کم آیفون 10 شده باشد. بلکه این طراحی جدید در صفحه نمایش نشانه ای برای جدید بودن مدل گوشی شما است.
هنگ نتایج نظر سنجی انجام شده را به عنوان عامل اصلی تصمیم گیری درباره طراحی بریدگی اعلام کرده است. اما از جهاتی این مسئله باعث خجالت و شرمساری است چرا که بهتر این بود که چیزی متفاوت از شرکت ال جی می دیدیم. به هر حال شرکت امیدوار است که بتواند یک گوشی با صفحه نمایشی واقعا لبه تا لبه شبیه به دستگاه مفهومی Vivo در آینده ارائه دهد. به عقیده هنگ این بریدگی یک قدم دیگر برای رسیدن به این هدف است.