هم رسان: شرکت موزیلا مدتی است بر روی واقعیت مجازی کار می کند. شروع این کار به اواخر سال 2015 و با پشتیبانی از Oculus Rift در بیلد های nightly فایرفاکس بر می گردد. گفته می شود آخرین نسخه از فایرفاکس (55) که اخیراً در اواخر تیرماه معرفی و سه شنبه رونمایی شد، شامل WebVR خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این فناوری واقعیت مجازی را به دنیای مرورگرهای وب وارد می کند. این افزونه فایرفاکس را هم رده با مرورگرهای گوگل کروم و Microsoft Edge قرار می دهد که به ترتیب در زمستان و بهار سال جاری به این فناوری مجهز شدند.

فایرفاکس - واقعیت مجازیقابلیت دیگری که در فایرفاکس 55 شاهد آن خواهیم بود Screenshots است که امکان گرفتن اسکرین شات، ذخیره سازی و به اشتراک گذاری از یک صفحه را بدون نیاز به ترک آن فراهم می سازد. موزیلا در ویکی خود می نویسد: «با کمک قابلیت Screenshots فایرفاکس شما می توانید به راحتی از یک مورد موجود در یک صفحه، یک محدوده خاص، صفحه در حال بازدید و یا کل صفحه شامل بخش های اسکرل شده صفحه نمایش را اسکرین شات بگیرید.» این قابلیت در ابتدا تنها در دسترس کاربران محدودی خواهد بود.