هم رسان: آخرین مهلت ارتقاء رایگان به ویندوز 10، روز هشتم مرداد ماه است. همین موضوع باعث شده افزایش غیر منتظره‌ای را در فروش پی سی شاهد باشیم.

به گزارش هم رسان، خریداران ممکن است به خرید رایانه‌ای شخصی جدید با ویندوز 10 روی آورند تا اینکه مجبور باشند تا رایانه فعلی خود را با ویندوز 10 غیر رایگان آپگرید کنند. بسیاری از شرکت‌ها نیز در حال ارزیابی ویندوز 10 و آپگرید رایگان آن هستند.
تا بدین لحظه، ویندوز 10 به افزایش فروش پی سی کمک نکرده و مردم ترجیح می‌دهند به جای خرید یک رایانه شخصی جدید، از نسخه‌های رایگان ویندوز قبلی خود استفاده نمایند. بازار رایانه همچنان در رکود است و ممکن است در سه ماهه دوم سال میلادی نیز تغییری به خود نبیند اما انتظار می‌رود در نیمه دوم سال شاهد بهبودی در این زمینه باشیم.
فروش پی سی به دلیل اینکه مردم بیشتر بر روی گوشی‌های تلفن همراه و تبلت ها هزینه می‌کنند کاهش یافته است. این کاهش در مقایسه با سال گذشته در همین زمان 4.5 درصد است.

new-features-windows-10-1-100652297-carousel.idge
پیش بینی می‌شود ارتقاء به ویندوز 10 به فروش بیشتر رایانه‌های شخصی در سال جاری کمک کند. لنوو، بزرگ‌ترین سازنده پی سی در جهان، 13.2 میلیون واحد پی سی فروخته که نسبت به سال گذشته کاهش 2.3 درصدی نشان می‌دهد. این شرکت هنوز 21.1 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.HP در جایگاه دوم قرار دارد و با فروش 13 میلیون واحد، رشد 5.1 درصدی داشته است.
دل در مقام سوم است و با یک رشد 4.2 درصدی، 10 میلیون پی سی فروخته است. ایسوس در مقام چهارم قرار دارد و با 5.4 درصد رشد، 4.5 میلیون رایانه شخصی فروخته و اپل در جایگاه پنجم قرار دارد و با 4.4 میلیون فروش 8.3 درصد کاهش فروش نسبت به سال گذشته در همین موقع را نشان می‌دهد.

منبع: pcworld