هم رسان: مایکروسافت در نمایشگاه کامپیوتکس اعلام کرد تولید هولولنز خود را به طیف وسیعی از شرکت‌ها واگذار خواهد کرد.

به گزارش هم رسان، این مطلب به این معنی است که در آینده هدست واقعیت مجازی (VR) که بر اساس پلت فرم هولولنز ساخته شده تحت عنوان بسیاری از دیگر شرکت‌ها وارد بازار می‌شود و ضمن اینکه از به روز رسانی سالانه ویندوز 10 بهره مند خواهد شد و در اشکال و فرم‌های مختلف در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

هدست هولولنز فعلی، 3 هزار دلار قیمت دارد که خیلی از مردم توان خرید آن را ندارند اما باز شدن درب‌های این پلت فرم به سوی دیگر شرکای مایکروسافت، می‌تواند قیمت آن را ارزان‌تر کند. همچنین این شرکت کار جالب دیگری نیز انجام داده است. یکی از انتقادات وارده به هولولنز «محدود بودن میدان دید» آن است. حال این امکان برای دیگر کمپانی‌ها فراهم شده تا بتوانند به ساخت هدست هایی با میدان دید وسیع‌تر بپردازند. به این ترتیب هدست هولولنز فعلی دیگر بهترین نخواهد بود.

microsoft-msft-hololens-8865

با این کار، مایکروسافت محصول گران قیمت و با میدان دید محدود خود را به یک وسیله مقرون به صرفه، قابل انعطاف و جالب تبدیل خواهد کرد.

مایکروسافت در حال همکاری با شرکت‌هایی مثل اینتل، ای‌ام دی، کوالکام، اچ تی سی، ایسر، ایسوز و دل است و این امکان وجود دارد هر یک از این شرکت‌ها به تولید هولولنز بپردازند.

منبع: betanews