هم رسان: خط مشی شبکه BBC درخصوص اطلاع رسانی بسیار مورد بحث است. حالا بی بی سی در اقدامی جدید قصد دارد نحوه شناسایی اخبار جعلی را به کودکان آموزش دهد تا دیگر به اینترنت برای انجام این کار تکیه نکنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، از اسفند ماه امسال بی بی سی قصد دارد گزارشگرانی به مدارس متوسطه و رویدادهای مختلف بفرستد و همچنین منابعی منتشر سازد تا نوجوانان را تشویق کنند درباره مطالبی که به صورت آنلاین مطالعه می‌کنند به صورت دقیق و انتقادی فکر کنند.

بیش از 1000 مدرسه می‌توانند از صحبت‌های انجام شده درباره این موضوع و فعالیت‌های کلاسی استفاده کنند که شامل یک بازی تولید شده توسط استدیوی انیمیشن سازی Aardman است. این بازی دانش آموزان را با یک اتاق خبر آشنا می‌سازد. «تونی هال» مدیر کل بی بی سی روز گذشته در صحبت‌های خود در یک رویداد اعلام کرد: «ما در بی بی سی رسالتی واقعی و مشخص داریم. ما قصد داریم با به اشتراک گذاری تجربه و تخصص روزنامه نگاری خود، مهارت و آگاهی‌هایی که جوان‌ترها برای به دست آوردن اعتماد و اطمینان درباره شناسایی اخبار واقعی از اخبار جعلی نیاز دارند را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.»
این اظهارات در حالی عنوان می‌شود که روش‌های اطلاع رسانی این شبکه نسبت به کشورهای آزادیخواه همواره با غرض‌های سیاسی همراه بوده است.