هم رسان: باتری ها با گذشت زمان شارژ خود را از دست می دهند و این مشکل مخصوصا در خودرو های الکتریکی خود را نشان می دهد، چرا که ممکن است باتری تنها توان روشن نگه داشتن لامپ ها را داشته باشد. به هر حال خبر خوب این است که یک گروه از دارندگان تسلا پس از آزمایش و تست باتری های هلندی/بلژیکی تسلا متوجه شدند که شرکت در اعلام ارزیابی ها و آمار خود تا حدودی محافظه کار بوده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، تسلا اعلام کرده بود که باتری های دور برد موجود در خودروهای Model 3 در حدود 70 درصد از ظرفیت خود را پس از 120 هزار مایل و باتری های کوتاه برد پس از 100 هزار مایل از دست می دهند. اما در تستی که توسط این گروه انجام شد، اعلام شد که باتری های تسلا در حدود 90 درصد از ظرفیت خود را حتی پس از طی 185 هزار مایل و در حدود 80 درصد پس از 500 هزار مایل حفظ می کنند.

باتری های تسلا بیشتر از آن چه گفته می شود شارژ نگه می دارندبا این حال باید اشاره کنیم که این گروهِ تست شامل تنها 350نفر از مالکان تسلا است، این به این معناست که اگرچه این نتایج امیدوارکننده به نظر می رسند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که دارندگان تمامی خودروهای تسلا همین سرعت تخلیه شارژ باتری را تجربه کنند، مخصوصا به این خاطر که عوامل دیگری نیز باعث تخلیه شارژ باتری می شوند.
همچنین این حقیقت وجود دارد که Model 3 از باتری های مختلفی برخوردار است و معماری جدید در بسته های باطری به این معناست که اعداد به دست آمده توسط گروه در تست مدل های دیگر لزوما مناسب نخواهد بود، اما در صورتی که قصد خرید خودروی تسلا را دارید می توانید این مسئله را نیز در نظر داشته باشید.