هم رسان: مقامات استرالیای جنوبی اعلام کرده اند که با همکاری تسلا در نظر دارند بزرگترین “نیروگاه برق مجازی” را بسازند.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، نخست وزیر استرالیا جنوبی«جی ویتریل» از همکاری این ایالت با تسلا خبر داد که به واسطه آن قرار است برای ساخت بزرگترین نیروگاه برق مجازی دنیا، 50 هزار خانه در استرالیا به پنل های خورشیدی 5 کیلو واتی و باتری های Powerwall 2 تسلا مجهز شودند. این اقدام به صورت نظری ، موجب تثبیت زیرساخت برق استرالیا ، کاهش خاموشی و کاهش تورم قیمت هایی می شود که اخیراً در منطقه رخ داده است.

این طرح در ابتدا با 1100 خانه مسکونی آغاز خواهد شد. نصب این پنل ها و باتری ها هیچ هزینه ای برای خانوارهای شرکت کننده در این طرح نخواهد داشت و در عوض هزینه های آن از طریق فروش برق و وجوه دولتی تامین خواهد شد.

انتخابات بعدی استرالیای جنوبی در 26 اسفند برگزار خواهد شد و در پی آن «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا راهکار ویتریل را مورد انتقاد شدید قرار داده و آن را “بیهوده” خوانده و گفته این طرح موجب عدم کنترل هزینه های انرژی می شود. با این حال همکاری با تسلا می تواند پاسخی به این انتقاد ها باشد – همکاری ویتریل با تسلا می تواند نشانه امیدواری باشد و نشان دهد که استرالیای جنوبی در مسیر درستی قرار دارد.