هم رسان: تسلا به مسئولان استرالیایی وعده داده بود در مورد مشکلات مربوط به انرژی در جنوب این کشور کمک کند و این شرکت با ساخت بزرگ‌ترین باتری دنیا در کمتر از 100 روز به این وعده خود جامه عمل پوشاند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت تسلا موفق به ساخت بزرگ‌ترین باتری لیتیوم یون دنیا در حال حاضر شده است. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در زمان بسته شدن این قرارداد اعلام کرد این قرارداد را در 100 روز به انجام خواهد رساند و در صورت عدم موفقیت هیچ هزینه‌ای از طرف دیگر دریافت نخواهد کرد.
دولت محلی نیز با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی خبر تکمیل ساخت باتری 100MW را تائید کرده است. قرار است این باتری بزرگ در روزهای آینده مورد آزمایش قرار گیرد.
بزرگ‌ترین باتری لیتیوم یون دنیا برای از بین بردن مشکلات انرژی در جنوب استرالیا به کار گرفته خواهد شد. در تابستان سال جدید قرار است این منطقه از یک نیروی پشتیبان برخوردار شود. باتری های بزرگ تسلا به نیروگاهی از توربین‌های بادی متصل خواهد شد.

این بخش از کشور در شهریور سال گذشته با یک قطعی سراسری برق مواجه شد که این قطعی منجر به بحث‌های سیاسی درباره امنیت انرژی در این کشور شد. دولت علت این قطعی سراسری را عدم توانایی انرژی تجدید پذیر در تأمین نیازهای مصرفی می‌داند.
این باتری ساخت تسلا مقادیر قابل توجهی از انرژی تولید شده از منابع تجدید پذیر مانند باد و خورشید را ذخیره می‌کند. این انرژی ذخیره شده در صورت بالا بودن میزان مصرف در شبکه برقی منطقه استفاده خواهد شد.
در روزهای آینده برای اطمینان از عملکرد بهینه این باتری و تأمین نیازهای برقی دولت، این باتری مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
تسلا و مسئولان دولتی در استرالیای جنوبی در اوایل مهرماه قراردادی امضاء کردند و مدت زمان 100 روزه قرارداد از همان تاریخ شروع شد. تسلا موفق شد در عرض دو ماه به وعده خود عمل کند. گفته می‌شود کل این پروژه هزینه‌ای 50 میلیون دلاری در برداشته است.