هم رسان: پیش از رونمایی آیفون 10 و معرفی سیستم تشخیص چهره Face IDگفته می شد که این گوشی مجهز به حسگر اثر انگشت تعبیه شده درون نمایشگر خواهد بود. بدین معنی که به جای تعبیه حسگر فیزیکی بر روی گوشی ، مانند دکمه خانه، این حسگر می تواند در درون / زیر نمایشگر تعبیه شود و بدین ترتیب این امکان فراهم می شد تا اپل گوشی فاقد دکمه خانه تولید کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، همانطور که می دانید این شایعه رنگ واقعیت نگرفت و با وجود اینکه گزارش های جدید حکایت از به کارگیری گسترده سیستم تشخیص چهره در آینده دارند، شرکت سیناپتیکس (Synaptics ) چنین باوری ندارد. این شرکت به تازگی حسر اثر انگشت تعبیه شده در زیر نمایشگر خود را رسماً رونمایی کرده است و به گفته ی این شرکت این فناوری در محصولات ” یکی از 5 تولید کننده ی بزرگ” گوشی های هوشمند استفاده خواهد شد و اکنون تولید انبوه این قطعه آغاز شده است.

سیناپتیکس از حسگر اثر انگشت درون نمایشگر خود رونمایی کردسیناپتیکس به صورت مستقیم به نام این شرکت اشاره ای نکرده است ، اما با اشاره به استفاده از این قطعات در نمایشگرهای اولد بدون حاشیه ، احتمالاً این شرکت سامسونگ است. درستی یا نادرستی این موضوع در آینده مشخص خواهد شد، اما با توجه به شایعات منتشر شده به نظر می رسد که سامسونگ به این فناوری علاقه مند است و در واقع برای اجرا و توسعه ی این فناوری تلاش کرده اند اما آن طور که باید خوش شانس نبوده اند.
«مینگ چی کو» تحلیلگر وب سایت KGI Securities از احتمال ارائه ی این فناوری در گوشی های گلکسی نوت 9 گفته بود ، گرچه معرفی سیناپتیکس می تواند نشانه ی این باشد که این اتفاق زودتر رخ خواهد داد (با فرض اینکه منظور سیناپتیکس ، سامسونگ بوده باشد).