هم رسان: مطالعات عملی بسیار کمی درباره سیستم های احتمالی هایپرلوپ تا به حال انجام شده است، اما مطالعه جدیدی در این روزها معرفی شده است که به احتمال زیاد مورد توجه مردم آمریکا و به ویژه ساکنین ایلینویز و اوهایو که به سفرهای زیرزمینی فوق سریع علاقه دارند، قرار خواهد گرفت. شرکت تازه تاسیس Hyperloop Transportation Technologies به تازگی قراردادی با مقامات محلی امضاء کرده است تا بررسی های لازم برای اجرای یک سیستم بین ایالتی را برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا شروع کند، این سیستم در واقع تونل هایی است که شهرهای کلولند و شیکاگو را به هم مرتبط می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از نیواطلس،  Hyperloop Transportation Technologies (HTT)همراه با Virgin Hyperloop One یکی از بزرگترین نام ها در زمینه هایپرلوپ است. شرکت Virgin Hyperloop One با توجه به ایجاد یک مسیر تست در بیایان نوادا و همچنین انجام تست هایی با پاد های پر از مسافر و با سرعت بیش از 200 مایل بر ساعت توانسته است به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این زمینه کاری دست یابد.
این در حالی است که HTT هیچ یک از امکانات بالا را ندارد، اما از امتیاز قرارداد های متعدد با کشورهای مختلف دنیا در مورد مطالعه امکان ایجاد سیستم های هایپرلوپ را در اختیار دارد. این مطالعات تاکنون در اسلواکی، ابوظبی، فرانسه، اندونزی، هند و کره جنوبی انجام شده است اما در بیانیه ای که امروز منتشر شده برای اولین بار اعلام شد که ظاهرا در داخل مرزهای ایالات متحده آمریکا نیز مطالعاتی انجام شده است.

این قرارداد شامل شرکت های HTT، Northern Ohio Areawide Coordinating Agency (NOACA) و Illinois Department of Transportation (IDOT) است و تاکنون چند مسیر بالقوه هایپرلوپ بین کلولند و شیکاگو شناسایی کرده اند که در صورت اجرای آن یک سفر 5 و نیم ساعته با اتومبیل به یک سفر نیم ساعته تبدیل خواهد شد. HTT همچنین این قرارداد را به عنوان اولین مشارکت بخش دولتی و خصوصی با هدف واقعیت بخشیدن به هایپرلوپ در ایالات متحده آمریکا توصیف می کند.
درک آلبورن مدیر عامل شرکت HTT می گوید:” مقررات مانع نهایی ما برای اجرای عملیات هایپرلوپ هستند و ما از ایجاد همکاری های واقعی بین بخش خصوصی و دولتی برای آوردن سیستم حمل و نقل هایپرلوپ به ایالات متحده آمریکا بسیار هیجان زده و خوشحال هستیم. با این قرارداد ما به شرکای خلاق و پیشرو در این صنعت هم در بخش دولتی و هم در بخش صنعت خوشامد می گوییم.”
یک سیستم هایپرلوپ کاملا کارآمد می تواند پاد های مسافری و باری را با سرعت تقریبا 700 مایل بر ساعت در داخل لوله های تقریبا خلاء جا به جا کند.