هم رسان: بدون شک امتحان دادن کار پر استرسی است به خصوص اگر نیاز به نمره ی خوبی داشته باشید. اما شما برای به دست آوردن یک نمره ی خوب حاضرید چه کارهایی را انجام بدهید. به تازگی یک دانش آموز 16 ساله آمریکایی با انجام حمله ی فیشینگ و با هدف تغییر نمرات دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش KTVU، این نوجوان آمریکایی پس از راه اندازی یک کمپین فیشینگ علیه معلمان خود و تلاش برای به دست آوردن پسوردهای آنان با کمک سرویس مخفی ایالت متحده آمریکا دستگیر شد. ایمیل های ارسالی به معلمان حاوی یک لینک اختصاصی برای نمایش پورتال مدرسه بوده است و حداقل یکی از معلمان با مشاهده این لینک اطلاعات خود را وارد کرده است.

کسب نمره ی امتحانی به هر قیمتیدانش آموز مذکور پس از دستیابی به اطلاعات ، اقدام به تغییر نمرات خود و دانش آموزان دیگر کرده است. وی در برخی موارد نمرات را افزایش داده و در برخی نمرات را کم کرده است. پس از دستگیری وی مشخص شد که چندین جرم دیگر نیز در این زمینه داشته است.
وی پس از دستگیری در گفت و گو با ABC7 گفته است :” این کار به آسانی گرفتن شکلات از یک بچه بود.” وضعیت تحصیل این دانش آموز در حال حاضر به حالت تعلیق در آمده و اکنون منتظر حکم دادگاه است.