هم رسان: اگر شما ترجیح می‌دهید برای خرید کالاها و خدمات مختلف به جای گوشی‌های هوشمند از پول نقد و یا کارت بانکی استفاده کنید،ممکن است به این کیف پول ابتکاری جدید علاقه مند شوید.

به گزارش هم رسان، این کیف Spendwallet نام دارد و به تازگی وارد وب سایت ایندیگوگو شده تا 30 هزار دلار سرمایه مردمی را جمع آوری و با پیش فروش خود به مبلغ 89 دلار وارد تولید انبوه شود.

Spendwallet دستگاه الکترونیکی ظریف و باریکی است که شما را از حمل کیف پول‌های بزرگ راحت می‌سازد و مثل این می‌ماند که شما همه کارت‌های خود را همیشه همراه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های کیف پول Spendwallet شما را به تماشای فیلم زیر دعوت می نمائیم. با این کیف پول خرید کالا و استفاده از گوشی‌های هوشمند آسان‌تر می‌شود و جای کارت‌های بانکی شما همیشه امن و امان خواهد بود.

توسعه دهندگان آن در مورد این فناوری مذکور می‌گویند: «Spendwallet یک کیف پول هوشمند جدید است که به طور دیجیتالی تمام کارت‌های بانکی شما را در داخل یک دستگاه امن قرار داده است.

چه نوع از کارت‌هایی را می‌توان در Spendwallet قرار داد؟ شما می‌توانید تا زمانی که یک کارت در پشت خود دارای یک نوار مغناطیسی است از آن در این کیف پول استفاده نمایید. کارت‌های عضویت بارکد دار نیز می‌توانند در نرم افزار تلفن همراه اختصاصی مربوط به Spendwallet نیز مورد استفاده قرار گیرند.

spendwallet-5

چگونه امکان پرداخت در همه جا فراهم می‌شود؟ زمانی که شما Spendwallet را نزدیک به یک کارت خوان می‌کنید، فناوری Magnetic Flux Emulation (MFE) یک میدان مغناطیسی تولید می‌کند که باعث می‌شود کارت خوان احساس کند با یک کارت بانکی طرف است و به آن به راحتی پاسخ می‌دهد. از این رو Spendwallet می‌تواند در هر نقطه که کارت‌های پرداخت مغناطیسی پذیرفته می‌شود استفاده شود.

چگونه Spendwallet می‌تواند بین تمام کارت‌های هوشمند تمایز قائل شود؟ Spendwallet  به جای اینکه بر روی کارت خوان کشیده شود از روش ضربه و بعد پرداخت استفاده می‌کند که این بالاترین پوشش و عملکرد را به دنبال خواهد داشت.

آیا Spendwallet دقیقاً همان کاری را می‌کند که گوشی ما انجام می‌دهد؟ حتی اگر گوشی شما هم بتواند همین کار را انجام دهد، آن نمی‌تواند به طور کامل جایگزین کیف پول شما شود. گاهی شما مجبورید هر کجا که می‌روید غیر از گوشی، کیف پول خود را نیز همراه بیاورید. به نظر ما استفاده از این فن آوری پرداخت آن هم در داخل کیف پول خود با واقعیت بسیار جور در می‌آید، چرا که شما خیلی سخت می‌توانید قبول کنید کیف پولتان را در خانه بگذارید و تنها به پرداخت از طریق تلفن همراه تکیه کنید.

بعضی از فروشگاه‌ها نیاز به تراشه پرداخت EMV دارند. آیا Spendwallet از EMV پشتیبانی می‌کند؟ به زودی از ویژگی EMV در Spendwallet استفاده خواهیم کرد و یک بروز رسانی نرم افزار در این رابطه ارائه خواهیم داد. پس از این به روز رسانی، شما بدون هیچ مشکلی قادر به استفاده Spendwallet در پایانه‌های تراشه خواهید بود.

spend-wallet

آیا به هنگام انتقال اطلاعات کارت بر روی Spendwallet باید نگران مسائل امنیتی باشیم؟خیر. اطلاعات ذخیره شده در نرم افزار تلفن همراه Spendwallet با استاندارد امنیتی بلوتوث به طور کاملاً امنی به دستگاه Spendwallet منتقل می‌شوند. همچنین Spendwallet برای تمامی داده‌های شخصی شما رمزگذاری 256 بیتی را فراهم می‌کند.

چه اتفاقی می‌افتد اگر Spendwallet را گم کنیم؟ هنگامی که گوشی‌های هوشمند شما و Spendwallet از طریق بلوتوث به یکدیگر متصل باشند، زمانی که Spendwallet از گوشی‌های هوشمند شما بیشتر از 20 متر فاصله داشته باشد، به گوشی‌تان یک اعلانیه ارسال می‌شود که شما Spendwallet خود را جا گذاشته‌اید. علاوه بر این، Spendwallet به طور خودکار قفل می‌شود و اگر آن گم شود، داده‌ها خود به خود پاک خواهند شد.

منبع: geeky-gadgets