هم رسان: شرکت اسپیس ایکس هجدهمین پرتاب خود را در سال 2017 کامل کرد و به عنوان یک شرکت فضایی خصوصی رکورد سالیانه را به نام خود ثبت کرد. شرکت اسپیس ایکس موفق به پرتاب بیشترین تعداد موشک در یک سال شده است که رکورد پیشین خود را با تعداد 10 موشک شکسته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، پرتاب امروز اسپیس ایکس برای شرکت Iridium است که 10 ماهواره را در مدار نزدیک زمین و به مجموعه ماهواره های ارتباطی Iridium NEXT اضافه کرده است. این چهارمین عملیات مشابهی است که اسپیس ایکس برای این شرکت انجام داده است و موشک مورد استفاده برای این عملیات Falcon 9 نام دارد که در ماه ژوئن دومین عملیات Iridium را انجام داده بود. شرکت اسپیس ایکس اولین ماموریت خود را در ژانویه سال 2017 نیز برای ایریدیوم انجام داد، اولین پرواز آن پس از یک تصادف پیش از پرتاب در سپتامر 2017 انجام شد که هزینه هایی برای موشک و محموله آن که یک ماهواره اینترنتی فیسبوک بود به بار آورد.
اسپیس ایکس موشک خود را از سکوی پرتاب نیروی هوایی Vandenberg واقع در کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد و پارامترهای این عملیات شامل تلاش برای بازیابی موشک مرحله اولیه نیست.

اسپیس ایکس با 18 بار پرتاب موفقیت آمیز موشک در سال 2017 رکوردشکنی کرداین پرتاب تصاویر زیبا و شگفت انگیزی برای ساکنین L.A. و منطقه اطراف ایجاد کرد که بسیاری از آنها فیلم ها و تصاویر جالبی از این اتفاق را در توئیتر به اشتراک گذاشتند.
هدف ایریدیوم از مجموعه ماهواره های NEXT پوشش صد در صدی برای ردیابی در لحظه و سریع تمامی پروازهای در حال انجام است، همچنین این ماهواره قادر خواهد بود که تمامی هواپیما هایی که زمین را با همین تکنولوژی دور می زنند نظارت کند و این اطلاعات را در اختیار مشتریان تجاری قرار دهند.
نقطه عطف بعدی شرکت اسپیس ایکس به سرعت در حال نزدیک شدن است: این شرکت امیدوار است که بتواند در ماه ژانویه سال آینده اولین موشک Falcon Heavy خود را به فضا پرتاب کند. این موشک که ظرفیت باری بسیار بالایی دارد، در حال آماده سازی برای پرتاب از پایگاه نیروی هوایی Cape Canaveral در فلوریدا است، این آماده سازی شامل بارگیری یک خودروی Tesla Roadster آلبالویی رنگ است.