هم رسان: در بعضی از نقاط دنیا، وقتی قطار مترو به راه میافتد و در تونل های زیرزمینی شروع به حرکت می کند، آنتن دهی تلفن با مشکل مواجه می شود چه رسد به اینترنت. به هر حال در کره جنوبی داستان چیز دیگری است، چرا که سامسونگ بعضی از قطارهای سریع السیر این کشور را به اینترنت پرسرعت مجهز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، سامسونگ با همکاری شرکت کره ای telco KT قطار سریع السیر «گانگ نئونگ» به ونجو را به اینترنت LTE-R مجهز کرده است. در نتیجه انتظار می رود که این قطارها دسترسی به بزرگترین امکانات ورزش های زمستانی در کره و از آن جمله پیونگ چانگ را برای عموم مردم راحت تر و سریع تر کنند. با توجه به این که المپیک زمستانی در سال 2018 برگزار خواهد شد، بدون شک ارائه چنین امکاناتی در قطارها تاثیر فوق العاده ای بر بازدیدکنندگان از این کشور خواهد داشت.

در صورتی که با اینترنت LTE-R آشنا نیستید باید بگوییم که این نسل جدیدی از تکنولوژی ارتباطات برای سرویس های قطاری و مترو است که امکان ارتباطات صوتی و داده ای را در داخل قطارها، از داخل قطار با بیرون و از قطار به قطار دیگر فراهم می سازد. LTE-R به طور ویژه امکان ارتباطات به اصطلاح mission-critical یا مهم و بحرانی از جمله MCPTT، تماس های گروهی و VoLTE را به صورت روان و ثابت بین پرسنل قطار و مراکز کنترل فراهم کرده است.
گفته می شود که سامسونگ به عنوان بخشی از تعهدات خود به 5 پروژه LTE-R که قطار یکی از آنها است، از سال 2015 بر روی پوشش دهی LTE-R کار می کند.