هم رسان: سونی از آغاز انتشار به روز رسانی اندروید 8.0 اوریو برای دستگاه‌های خود خبر داد و گفت اولین دستگاهی که این به روز رسانی را دریافت می‌کند، گوشی سونی اکسپریا XZ Premium است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، به روز رسانی اندروید 8.0 اوریو ویژگی‌های جدیدی را برای گوشی‌های اکسپریا XZ Premium به همراه خواهد داشت به علاوه اینکه سونی خود نیز برخی قابلیت‌های جدید را در قالب این به روز رسانی به این گوشی اضافه خواهد کرد.
قابلیت‌های جدیدی که سونی به این گوشی اضافه خواهد کرد شامل این موارد است:
3D Creator – این قابلیت در ابتدا در گوشی‌های اکسپریا XZ1 و XZ1 Compact معرفی شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید چهره، سر، غذا یا هر چیز دیگری را اسکن کنید و آن را به شکل یک آواتار سه بعدی یا یک عکس ساده بدون هیچ پس زمینه‌ای (free-form image) در بیاورید و آن را در کمتر از 60 ثانیه به یک پرینتر سه بعدی منتقل کنید یا با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
Predictive Capture (smile)- با استفاده از این قابلیت هیچ لبخند🙂 غیرمنتظره ای را از دست نخواهید داد. این قابلیت به صورت خودکار لبخند را تشخیص می‌دهد و قبل از فشردن دکمه شاتر شروع به ثبت تصاویر می‌کند و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از بین چهار عکس گرفته شده بهترین مورد را انتخاب کنید.

گوشی سونی اکسپریا XZ Premium اندروید اوریو دریافت کردAutofocus burst – این قابلیت در فوکوس خودکار اشیاء متحرک را تشخیص می‌دهد، ردیابی می‌کند و حرکت‌های آن‌ها را ضبط می‌کند و در نتیجه عکس‌های شفافی را از اشیاء متحرک به ثبت می‌رساند.
بهبود کیفیت صدا – صدای استریو اسپیکرهای جلوی گوشی ارتقاء یافته و جهت ارائه صدا با کیفیت بسیار عالی هنگام استفاده از هدفون‌های بی سیم از Qualcomm® aptX™ HD پشتیبانی می‌کند.
میانبرهای برنامه – میانبرهای برنامه دوباره طراحی شده و با کمی نگه داشتن آیکون برنامه به آسانی می‌توان به منوها دسترسی داشت.
سونی اعلام کرده به روز رسانی اندروید اوریو در گوشی‌های سونی اکسپریا X Premium به صورت مرحله‌ای انجام خواهد شد بنابراین امکان دارد این به روز رسانی را در روزهای آتی دریافت کنید.
اگر شما خواننده عزیز از دارندگان گوشی سونی اکسپریا XZ Premium هستید و این به روز رسانی را دریافت کرده‌اید، در صورت تمایل با ارسال نظر ما را از این مسئله آگاه کنید.