هم رسان: زمانی که گوشی های گوگل پیکسل 2 رونمایی شدند، گزارش هایی منتشر شد که برخی از کاربران در زمان استفاده از این گوشی ها با صداهای کلیکی عجیب و غریبی روبرو شده اند. متاسفانه به نظر می رسد اپل نیز با چنین مشکلی مواجه شده زیرا برخی از دارندگان گوشی آیفون 10 گزارش کرده اند که صداهای وز وز و یا تق تق از اسپیکر گوشی می شنوند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این گزارش ها را می توان در انجمن های MacRumors، توئیتر و ردیت دید که کاربری با نام dback83 این طور نوشته است: «سیستم صوتی گوشی آیفون 10 حتی در ولوم پایین نیز صدایی بد و نابهنجار تولید می کند. اگر ولوم را تا 80 یا 100 درصد بلند کنید، دیگر صدای خروجی تقریباً غیر قابل مفهوم می شود. صداهای تق تق و ضعیفی که در تمامی محتواها و مخصوصاً در تماس های انجام شده از طریق اسپیکر گوشی به وضوح شنیده می شود. وقتی صدای اسپیکر زیاد می شود دیگر هیچ عمق و مفهومی در صدای خروجی وجود ندارد و این اعوجاج دیوانه کننده است.»

اپل برای این که بتواند به یک افکت استریو در آیفون های خود دست یابد، قسمت خروجی صدا را نیز به یک اسپیکر تبدیل کرده که در صورت ادغام با اسپیکر موجود در لبه پایینی گوشی باعث ایجاد یک افکت شبیه به استریو می شود. خوشبختانه به نظر می رسد اپل از این مشکل آگاه است و ادعا می کند که در حال کار بر روی یک اصلاح نرم افزاری است که این مشکل را برطرف خواهد ساخت.»
یکی از مسئولین اپل در بیانیه ای به Verge اعلام کرد: «ما از مشکلی که تعداد کمی از دارندگان گوشی آیفون 10 از آن شکایت می کنند، مطلع هستیم. گروه ما سخت در حال کار بر روی یک اصلاح نرم افزاری است که در انتشار به روزرسانی نرم افزاری آینده در اختیار کاربران قرار می گیرد.» به نظر می رسد در این مدت اپل آیفون 10 های معیوب را به رایگان تعویض می کند.