هم رسان: بدون شک اسپیکرهای هوشمند جدیدترین گرایش در صنعت فناوری است، چرا که این روزها ما شاهد دستیارهای دیجیتالی مانند Google Assistant و سیری در دستگاه هایی غیر از گوشی های هوشمند هستیم. در واقع اسپیکرهای هوشمند به قدری رایج شده اند که پیش بینی می شود رواج و محبوبیت این اسپیکرها در سال جاری از اسپیکرهای پوشیدنی بیشتر شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این مطلب طبق جدیدترین پیش بینی eMarketer است که توسط Business Inside مطرح شده است. بر اساس این پیش بینی، تعداد کاربران اسپیکرهای هوشمند در آمریکا در بین سال های 2016 تا 2020 با یک نرخ رشد سالیانه ترکیبی 47.9 درصد افزایش خواهد یافت، این به این معناست که تعداد 16 میلیون به 76.5 میلیون خواهد رسید.
در آغاز سال، نتیجه یک مطالعه حاکی از این بود که هر 6 نفر آمریکایی یک نفر یک اسپیکر هوشمند دارد، بنابراین جای هیچ تعجب نیست که تصور کنیم در آینده این تعداد افزایش خواهد داشت. در حال حاضر آمازون بازار اسپیکرهای هوشمند را به قبضه خود در آورده است، چرا که این فروشگاه اولین بازار با انواع مختلفی از محصولات است.

البته گوگل هم چندان از آمازون عقب نیافتاده است، چرا که اخیرا گزارشات حاکی از این است که گوگل در فروش اسپیکرهای هوشمند در اوایل سال 2018 از آمازون پیشی گرفته است. اما اپل تا حد زیادی از رقابت دور افتاده است، چرا که این شرکت به تازگی وارد این زمینه شده است و همچنین اسپیکرهای هوشمند این شرکت با قیمت بالایی عرضه می شود، اگر چه شایعات از این قرار است که این شرکت می تواند با یک اسپیکر سیری ارزان قیمت با نام Beats خود را از این وضعیت نجات دهد که این اسپیکر در WWDC 2018 معرفی خواهد شد.