هم رسان: زندگی بشر در دوران فعلی به سمت زندگی ماشینی و کارهای پشت میزی پیش می‌رود. در نتیجه بسیاری از افراد هنگامی که به مدت طولانی پشت میز می‌نشینند، دچار گردن درد می‌شوند زیرا گردن آن‌ها به جای اینکه راست باشد و گوش‌ها در موازات شانه‌ها قرار گیرند، دائماً به جلو خم شده و انحنای کاملاً محسوسی می‌گیرد.

به گزارش هم رسان،برای حل این مشکل دستگاه هوشمندی به نام Turtle Alert طراحی شده که از خم شدن گردن رو به جلو و به سمت میز کار جلوگیری می‌کند. فقط کافی است هنگامی که پشت میز کارتان نشسته‌اید آن را دور گردن خود بگذارید. Turtle Alert وضعیت گردن شما را زیر نظر گرفته و به محض اینکه شما از حالت درست نشستن خارج شوید و گردن خود را بیش از حد به جلو خم کنید، این دستگاه هوشمند یک سیگنال به موس پد شما ارسال می‌کند و سبب یک حالت ارتعاش یا ویبره در آن می‌شود و شما را به اصلاح وضعیت نشستنتان تشویق می‌کند.
Turtle Alert، جدا از زیبایی ظاهری، نقش درمانی نیز دارد. این دستگاه از یک حس گر و یک کیت آردوینو و یک موس پد بهره می‌برد. این وسیله احتمالاً جزو لاینفک زندگی آینده بشرخواهد شد تا انسان‌ها در کنار پرداختن به شغل خود، سلامت بمانند.

turtle_alert_22

turtle_alert_3

turtle_alert_4

turtle_alert_5

turtle_alert_6

turtle_alert_7

turtle_alert_8