هم رسان: در اغلب کشورها اگر قصد خرید یک خودروی جدید را داشته باشید تنها کافی است به یک نمایشگاه یا نمایندگی اتومبیل بروید و خودروی مورد علاقه خود را خریداری کنید. اما در سنگاپور داستان متفاوت است؛ خرید خودرو در سنگاپور کمی سخت است و به نظر می رسد در آینده سخت تر هم خواهد شد.

به گزارش هم رسان و به نقل از بلومبرگ، مسئولان اداره حمل و نقل زمینی سنگاپور (LTA) اعلام کرده اند از بهمن ماه امسال از ورود خودروهای جدید به جاده های خود جلوگیری خواهند کرد. مسئولان سنگاپور در نظر دارند نرخ رشد خودرو را از 0.25 درصد به 0 درصد در سال برسانند. دولت سنگاپور هدف از اجرای این قانون را فضای محدود این کشور اعلام کرده است.

در سنگاپور به دارندگان وسایل نقلیه یک مجوز 10 ساله برای استفاده از خودرو داده می شود که البته این مجوزها به تعداد محدود ارائه می شود و هر ماه به مزایده گذاشته می شوند. بدین ترتیب شهروندان سنگاپوری که قصد خرید خودرو را دارند علاوه بر پرداخت هزینه خودرو باید هزینه این مجوز را نیز پرداخت کنند؛ به گفته بلومبرگ هزینه این مجوز برای ارزانترین وسیله نقلیه 41,617 دلار است.
به گفته اداره حمل و نقل زمینی سنگاپور این محدودیت تنها برای خودروها و موتورسیکلت ها اجرا خواهد شد و به منظور ایجاد فرصت برای شرکت های تجاری و حمل و نقل عمومی جهت ارتقا وسایل نقلیه خود، نرخ رشد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین و اتوبوس ها تا سال 2021 ادامه خواهد داشت.