هم رسان: همه ما کاملاً مطمئن هستیم افراد زیادی دوست دارند یک خودروی الکتریکی داشته باشند و وظیفه خود را در قبال محیط زیست انجام دهند، اما نگرانی‌های زیادی درباره شارژ و برد حرکتی این خودروها وجود دارد. با وجود اینکه برد حرکتی این خودروها طی سال‌های گذشته تا حد زیادی افزایش یافته اما شارژ این خودروها هنوز هم یک مشکل محسوب می‌شود زیرا تعداد ایستگاه شارژ این خودروها خیلی کمتر از تعداد پمپ بنزین‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، این به این معنا است که یافتن یک ایستگاه شارژ برای خودروهای برقی کاری بسیار دشوار است اما به راحتی می‌توان بعد از طی چند مایل به پمپ بنزین بعدی رسید. شرکت‌های مختلفی به سختی تلاش می‌کنند تا این ایستگاه‌های شارژ را در مناطق مختلف راه اندازی کنند. به نظر می‌رسد شِل نیز برنامه‌هایی در این زمینه دارد زیرا شرکت اعلام کرده قصد دارد 80 ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی را در سرتاسر اروپا احداث کند.

این اعلامیه شل بخشی از یک پروژه مشترک بین شرکت‌های بی ام دبلیو، دایملر، فورد و ولس واگن است. در این طرح قرار است 80 ایستگاه شارژ در بزرگراه‌های اروپا در سال 2019 ایجاد شود که شامل مناطقی از جمله بلژیک، بریتانیا، فرانسه، هلند، اتریش، جمهوری چک، مجارستان، لهستان، اسلواکی و اسلوونی می‌شود.
همچنین شل از فناوری IONITY استفاده می‌کند که قادر به تولید 350 کیلووات نیرو است و می‌تواند هر خودرو را در عرض 5 الی 8 دقیقه شارژ کند.«ایستوان کپیتانی» مدیر فروش شرکت شل اعلام کرد: «افرادی که قصد دارند با خودروهای الکتریکی خود به سفرهای طولانی بروند باید این اطمینان خاطر را داشته باشند که ایستگاه‌های مطمئن، راحت و مناسبی برای شارژ کردن خودروهایشان وجود دارد.»