هم رسان: برای اجرای برنامه های تشخیص موسیقی مانند شازم (Shazam) به اتصال اینترنتی نیاز خواهید داشت. این به این خاطر است که برنامه های موسیقی یا تلویزیونی که شناسایی می شوند باید با یک پایگاه داده مطابقت داده شوند که مسلما در گوشی تمامی کاربران ذخیره نشده است. این به این معناست که شما در جاهایی با اینترنت کم سرعت و ضعیف و یا بدون اینترنت نمی توانید کار کنید، البته در حال حاضر این شرایط تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شازم در حال حاضر یک به روز رسانی برای اپلیکیشن خود منتشر کرده است که دارای یک حالت آفلاین است. همانطور که از نام آن می توان متوجه شد این به این معناست که می توان از این اپلیکیشن حتی بدون اینترنت و یا حداقل تا یک مقدار مشخص استفاده کرد. شازم در این باره می گوید:” با شازم حتی زمانی که آفلاین هستید هم کار کنید! اگر در حال گوش کردن به آهنگی هستید اما به اینترنت دسترسی ندارید، کافی است که روی دکمه آبی رنگ بزرگ بزنید و به محض این که آنلاین شوید برنامه اطلاعات آهنگ را به شما نشان خواهد داد. حتی اگر در زمان اتصال به اینترنت اپلیکیشن شازم باز هم نباشد، ما فورا به شما اعلام خواهیم کرد.”

در واقع در حالت آفلاین درخواست ها شما در اپلیکیشن شازم ثبت می شود و در صورت اتصال به اینترنت اطلاعات مربوط به آهنگ هایی را که در خواست کرده بودید به شما نشان داده می شود. اگر چه این حالت کاملا آفلاین نیست، اما می تواند به شما کمک کند تا در صورتی که برای مدتی به اینترنت دسترسی نداشتید، آهنگ مورد نظر خود را فراموش نکنید. این به روزرسانی برای اپلیکیشن در حال حاضر در فروشگاه iTunes App قرار دارد که می توانید آن را دانلود کنید.
اپل اخیرا شرکت شازم را خریداری کرده است، اگرچه برنامه های شرکت در مورد این سرویس و اپلیکیشن هنوز مشخص نشده است، اما اپل اعلام کرده است که برنامه های هیجان انگیزی برای آن دارند.