هم رسان: طرفداران «مارتی مک فلای» بازیگر فیلم بازگشت به آینده مدت‌هاست منتظر هستند یک جفت از کفش‌های هوشمندی که بندهای آن خود به خود بسته می‌شوند را خریداری کنند. نایک اواخر سال گذشته این رؤیا را به واقعیت تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، نایک کفش هوشمند HyperAdapt 1.0 را با قیمت 270 دلار عرضه کرده است. اواخر سال گذشته این کفش تنها در تعداد محدودی تولید و عرضه شد و حالا شرکت مجدداً اقدام به تولید این کفش‌ها کرده است. با این حال مانند سال گذشته این کفش‌ها در تعداد محدود عرضه خواهد شد. قیمت این کفش‌ها تغییری نکرده است.
کفش Nike HyperAdapt 1.0 یک مکانیسم بند خودکار در قسمت زیرین دارد که هر بار به صورت خودکار بندها را متناسب با پاها می‌بندد. مدل جدید کفش‌های هوشمند نایک در رنگ سیاه عرضه خواهند شد که روی آن‌ها نشان برند نایک به رنگ قرمز پررنگ نقش بسته است.

نایک- کتانی هوشمندعلاقه مندان به خرید این کفش می‌توانند اواخر همین هفته به نایک تاون در نیویورک، نایک در شیکاگو، نایک در سوهو، The Grove و نایک سان فرانسیسکو مراجعه نمایند. اما خرید این کفش‌ها به این راحتی‌ها هم نیست.
افرادی که به این مکان‌های ذکر شده مراجعه می‌کنند در یک قرعه کشی شرکت داده می‌شوند. این قرعه کشی است که نشان می‌دهد چه کسی شانس خریدن این کفش‌ها را دارد. نایک هنوز مشخص نکرده چه تعداد از این کفش‌ها را تولید خواهد کرد. همچنین شرکت تائید نکرده افرادی که نتوانند اکنون کفش را خریداری کنند، این شانس را خواهند داشت تا در اواخر سال جاری این کفش‌های هوشمند را خریداری کنند یا نه؟