هم رسان: دلایل بسیاری برای برتری درایوهای حالت جامد (SSD) نسبت به هارد دیسک مکانیکی وجود دارد. آن‌ها بسیار سریع‌تر هستند و یک ارتقاء به SSD می‌تواند به یک پی سی قدیمی احساس جوان شدن بدهد. همچنین، آن‌ها بسیار بی سرو صدا هستند.

به گزارش هم رسان، یکی از جنبه‌های مهم برتری SSD ها کم مصرف بودن آن‌ها است. از آنجا که آن‌ها برق کمتری مصرف می‌کنند، هم در قبض برق شما صرفه جویی می‌شود و هم اینکه سبب می‌شوند عمر باتری دستگاه شما طولانی‌تر باشد. حال شرکت سیگیت (Seagate) یک حافظه SSD جدید و کم مصرف به نام Nytro XF1230 SATA SSD معرفی کرده که میزان مصرف برق آن در حداکثر ظرفیت پشتیبانی، 8.4 وات است.این مقدار در مقایسه با دیگر حافظه‌ها نصف است. این کم مصرف بودن در مراکز داده ابری که اغلب برنامه‌های کاربردی به کرات نیاز به دسترسی به حافظه ذخیره سازی دارند بسیار مفید است.

seagate-10TB-HDD
این شرکت می‌گوید حافظه SSD دارای رابط کاربری 6 گیگابیت در ثانیه است که استفاده از آن در زیرساخت‌های ذخیره سازی موجود را آسان تر ساخته است. در این SSD، عملکرد ورودی/خروجی داده در هر ثانیه (IOPS) 98 هزار است که معادل عملکرد 200 هارد دیسک است. این حافظه جدید در محیط‌های ابری امروزی برای حفظ داده‌ها حتی در زمان قطعی موقت برق نیز کارا خواهد بود.
اگر شما علاقه مند به خرید این درایو برای کسب و کار خود هستید باید تا شهریور ماه صبر کنید. این حافظه SSD در چهار ظرفیت، 240، 480 و 960 گیگابایت در دسترس قرار خواهد گرفت. قیمت گذاری آن هنوز مشخص نشده است.

منبع: betanews