هم رسان: USB-C به زودی به یک استاندارد جدید در عرصه پورت‌های دستگاه‌های مختلف تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این یو اس بی ها نه تنها دوطرفه هستند بلکه کاربردهای زیادی دارند و تنها یک رابط برای یک نوع خاص از لوازم جانبی به حساب نمی‌آیند. در نتیجه این مسئله می‌تواند تعداد کابل‌هایی که کاربران نیاز دارند و پورت‌هایی که یک رایانه نیاز دارد را کاهش دهد.
در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان قطعات جانبی دستگاه‌هایی تولید می‌کنند که آر پورت یو اس بی نوع سی استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل کاربران برای این که بتوانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند به مبدل یا دانگل نیاز خواهند داشت. در صورتی که قصد خرید یک هاب دارای پورت یو اس بی نوع سی را دارید، شرکت Satechi جدیدترین محصول خود را در قالب Pro Hub معرفی کرده که دارای پورت‌های یو اس بی نوع سی است.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این Pro Hub از طریق پورت یو اس بی نوع سی به لپ تاپ‌ها وصل می‌شود و چند پورت مختلف دیگر هم ارائه می‌دهد. این هاب شامل پورت‌های USB-C، پورت‌های USB-A، خروجی ویدئویی HDMI، Thunderbolt 3 و همچنین یک کارت خوان اس دی و میکرو اس دی است.
به نظر می‌رسد این هاب قابل استفاده با هر نوع لپ تاپی است اما کاملاً مشخص است که Satechi این وسیله جانبی را بیشتر برای کاربران MacBook Pro تولید کرده زیرا مدل‌های MacBook Pro سال 2016 تنها با پورت‌های یو اس بی نوع سی عرضه شدند. متأسفانه Satechi Pro Hub به هیچ وجه ارزان نیست و با قیمت 100 دلار عرضه خواهد شد. قرار است این هاب در رنگ‌های خاکستری و نقره‌ای وارد بازار شود.