هم رسان: کارت‌های حافظه میکرو اس دی آن قدر کوچک و کوچک‌تر شده‌اند که گم شدن آن ها نیز راحت شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این کارت‌های حافظه مینیاتوری، سرعت و ظرفیت آن‌هاست.

به گزارش هم رسان، شرکت وسترن دیجیتال که در حال حاضر مالکیت سن دیسک را بر عهده دارد، از SanDisk Extreme microSDXC UHS-1 رونمایی کرده که در حال حاضر سریع‌ترین کارت حافظه میکرو اس دی جهان محسوب می‌شود.
سرعت انتقال اطلاعات کارت حافظه جدید سن دیسک 100 مگابایت بر ثانیه است. در نتیجه انتقال فایل‌های بزرگ در حداقل زمان ممکن انجام می‌شود و سرعت خواندن اطلاعات توسط این کارت حافظه 90 مگابایت بر ثانیه است. این کارت حافظه برای ضبط 14 ساعت فیلم‌های 4K UHD مفید است و می‌تواند در پهپادها و دوربین‌های اکشن و گوشی‌های هوشمند با قابلیت 4K به خوبی استفاده شود.
علاوه بر کارت فوق، این شرکت یک حافظه میکرو اس دی ارزان‌تر و کمی آهسته‌تر به نام, Premium Edition SanDisk Ultra microSDXC UHS-I نیز معرفی کرده که آن هم 256 گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی دارد. این کارت حافظه برای گوشی‌های هوشمند و تبلت های اندرویدی مناسب بوده و دیگر جایی برای نگرانی در مورد کمبود فضای ذخیره سازی باقی نمی‌گذارد. این کارت جدید قادر به ذخیره سازی بیش از 24 ساعت فیلم فول HD و همچنین سرعت انتقال تا 95 مگابایت بر ثانیه است. در چنین سرعتی شما قادر به انتقال سریع فایل‌ها خواهید بود. برای مثال می‌توانید تا 1200 عکس را فقط در یک دقیقه منتقل کنید.

Ultra_microSDXC_UHS-I_C10_256GB_HR-600x493
یکی دیگر از نکات قابل توجه مربوط به این دو کارت حافظه، قیمت آن‌هاست. نسخه Ultra این کارت حافظه 149 دلار و نسخه Extreme هم 199 دلار قیمت گذاری شده‌اند. این قیمت‌ها چندان اقتصادی به نظر نمی‌رسند. مقایسه آن ها با تنها کارت حافظه موجود در بازار با همین ظرفیت ذخیره سازی، یعنی 250GB EVO Plus نشان می‌دهد که خرید این دو کارت حافظه از اقتصادی به صرفه است. کارت حافظه 250GB EVO Plus که توسط سامسونگ تولید شده 249 دلار قیمت دارد و سرعت خواندن و نوشتن آن نیز به ترتیب 95 مگابایت بر ثانیه و 90 مگابایت بر ثانیه است که در مقایسه نسخه Extreme سن دیسک پایین‌تر است.
حالا شما یکی از این کارت‌های جدید را خریداری می‌کنید و یا صبر می‌کنید تا قیمت آن ها پائین تر بیاید؟ در بخش نظرها ما را از تصمیم خود مطلع سازید.

منبع: betanews