هم رسان: ساخت ربات هوشمندی به نام اتو (Otto) مسیر سامسونگ به دنیای اینترنت اشیاء (IoT) را هموار کرد.


به گزارش هم رسان، این بار سامسونگ، با ساخت یک ربات خانگی جدید خلاقیت تمام عیار خود را به رخ دیگر رقبا کشید. این ربات با استعداد می‌تواند به سؤالات شما پاسخ دهد و در صورت نیاز به عنوان نگهبان امنیتی انجام وظیفه نماید. هفته گذشته در کنفرانس دولوپر سامسونگ 2016 در سان فرانسیسکو، از این ربات رونمایی شد.
از نظر عملکرد، اتو در برخی از موارد به آمازون اکو شبیه است. آمازون اکو یک بلندگوی تعاملی است که می‌تواند به سؤالات و سفارش محصولات پاسخ دهد و موسیقی درخواستی شما را پخش نماید. اما این ربات دارای “سر یا head” است که آن میزبان یک دوربین با کیفیت بالا و یک صفحه نمایش است.
برای مثال شما می‌توانید از آن بپرسید «سن هیلاری کلینتون چقدر است؟» یا به او بگویید: «در مورد اخبار هواشناسی اطلاعاتی را به من بده» و اتو بلافاصله پاسخ خواهد داد. فعلاً نمونه اولیه این ربات ساخته شده و سامسونگ قصد فروش آن به بازارهای جهانی را ندارد.

Samsung-make-personal-assistant-robot-called-Ottoartik-robot-reference-design_otto-100658005-large
دوربین اتو می‌تواند مثل دوربین امنیتی منازل عمل کند. این ربات می‌تواند تصاویر زنده را از دوربین خود به رایانه‌های شخصی و یا دستگاه‌های تلفن همراه شما ارسال نماید. سر و دوربین اتو می‌توانند با کمک سروو ها (servo) و موتورها حرکت کنند و می‌توان از طریق یک نرم افزار تلفن همراه بالا یا پایین بردن و چپ یا راست کردن سر را کنترل نمود.
مانند آمازون اکو، اتو نیز می‌تواند با لوازم هوشمند موجود در خانه شما نیز کار کند. شما می‌توانید از این ربات بخواهید یک دستگاه هوشمند مانند سیستم تهویه خانه را شارژ کند. این ربات می‌تواند برای بررسی فناوری‌هایی مانند تشخیص تصویر و چهره در محیط‌های خانگی به کار گرفته شود.
این ربات مبتنی بر بورد توسعه Artik سامسونگ است و شبیه به رایانه Raspberry Pi می‌تواند در ابزارهای پوشیدنی، ربات‌ها، اسباب بازی، و سایر محصولات به کار گرفته شود. بوردهای Artik، در بسیاری از گجت های هوشمند و اینترنت اشیاء قابل استفاده است. برای مثال می‌تواند برای سیستم‌های کمک راننده، اتوماسیون خانگی و سرویس‌های امنیتی خانه مبتنی بر فضای ابری نیز استفاده شود.

منبع : PCworld