هم رسان: ظرفیت حافظه‌های SSD با سرعت زیادی رو به افزایش است و حالا سامسونگ از ظرفیت 32 ترابایتی بهره مند شده که نسبت به مدل قبلی خود دو برابر است.

به گزارش هم رسان، جدیدترین حافظه SSD سیگیت که 60 ترابایت ظرفیت دارد، سامسونگ را پشت سر گذاشته اما SSD سامسونگ از نظر فیزیکی کوچک تر است.
جدیدترین حافظه SSD سامسونگ از فناوری تراشه سه بعدی بهره می‌گیرد. این حافظه در درگاه‌های 5.2 اینچی جا می‌گیرد اما درایو 60 ترابایتی سیگیت در درگاه 5.3 اینچی قابل استفاده است. سامسونگ قادر است SSD هایی با ظرفیت بالاتر برای درگاه‌های 5.3 اینچی تولید نماید اما در شرایط کنونی اندازه جمع و جورتر را برای حافظه جدید خود برگزیده است.
سازندگان SSD خواهان افزایش هر ترابایت ظرفیت ذخیره سازی هستند. دلیل اصلی‌اش هم تقاضای برنامه‌های کاربردی مانند واقعیت مجازی، فیلم‌های با کیفیت بالا، یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل‌ها برای حافظه‌هایی پر ظرفیت است.

35953ba1eed42f30ba6867c9ca63a0ff_XL
درایوهای این شرکت بسیار سریع‌تر و با دوام تر از دیگر رقبا هستند و سامسونگ قصد دارد تا سال 2020، SSD با ظرفیت 100 ترابایت تولید کند.
SSD 32 ترابایتی سامسونگ، مبتنی بر نسل چهارم حافظه فلش وی – ناند است که در آن 64 لایه حافظه ناند در یک تراشه استقرار یافته است. این بالاترین تراکم موجود در تراشه‌های امروزی است.
عملکرد خواندن و نوشتن متوالی در آن نیز بالاتر از نسل قبلی است. در SSD قبلی سامسونگ، 48 لایه حافظه فلش وی- ناند وجود داشت.
افزایش لایه‌های حافظه منجر به افزایش ظرفیت SSD، کوچک‌تر شدن درایو و کم مصرف شدن آن می‌گردد. این لایه‌ها از طریق یک اتصال اختصاصی به یکدیگر مرتبط می‌شوند.

منبع: pcworld