هم رسان: آزمایشگاه خلاق سامسونگ(C-Lab) یکی از هیجان انگیزترین بخش های CES در چندین سال گذشته بوده است. این بار بخش خلاق سامسونگ همچون سال های گذشته سه محصول جدید را به نمایش خواهد گذاشت که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، عینک Relumino سامسونگ محصول بصری هوشمندی است که این هفته در نمایشگاه CES 2018 به نمایش گذاشته خواهد شد. این سیستم بر اساس برنامه ای به همین نام که در کنگره جهانی موبایل سال گذشته معرفی شد، با هدف کمک به بهبود تصاویر برای افرادی که دارای اختلالات بینایی هستند، طراحی شده است.

این بار سامسونگ سیستم سخت افزاری را به این سیستم اضافه کرده است. این “عینک های هوشمند” در واقع هدست Gear VR سامسونگ هستند – این سیستم از ترکیب مشابه گوشی های هوشمند و هدست برای نمایش تصاویر دقیق و واضح استفاده می کند. در این سیستم تمامی کارها از جمله ثبت تصاویر و ارسال آنها به لنزهای عینک از طریق گوشی انجام می شود.

محصول دیگری که سامسونگ C-Lab در نمایشگاه CES امسال معرفی خواهد کرد محصولی به نام GoBreath خواهد بود که با هدف کمک به افراد مبتلا به مشکلات تنفسی طراحی شده است. این سیستم شامل یک دستگاه قابل حمل و برنامه موبایلی می شود که روش های مختلف نفس کشیدن را آموزش می دهد. این برنامه می تواند روند بهبودی بیمار را ثبت کرده و این اطلاعات را در اختیار پزشک قرار دهد.

فناوری بلندگوهای S-Ray (Sound-Ray) توجه بسیاری از مشتریان این محصولات را به خود جلب کرده است. S-Ray اساساً فناوری موجود در بلندگوهای بزرگ تک جهته (directional) را در محصولات قابل حمل ارائه خواهد داد. کاربران با استفاده از این بلندگوها دیگر نیازی به هدفون ندارند و می توانند بدون مزاحمت برای دیگران به موسیقی دلخواه خود گوش کنند.