هم رسان: Amazon Echo در صدر بازار اسپیکرهای هوشمند قرار دارد این محصولی است که بسیاری از شرکت ها را مجبور کرد تا اسپیکر هوشمند مخصوص خود را که توسط دستیار هوش مصنوعی پشتیبانی می شود، را بسازند. سامسونگ نیز اخیرا اعلام کرد که موفق به ساخت یک اسپیکر هوشمند مجهز به دستیار هوش مصنوعی بیکسبی شده است. این شرکت ادعا می کند که اسپیکر بیکسبی بهتر از Amazon Echo خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، « دینش پالیوال » مدیر عامل Harman International در گفتگو با Korea Herald اظهار کرده است که به نظر می رسد اسپیکر هوشمند سامسونگ پلتفرم هوش مصنوعی بهتری در مقایسه با آمازون الکسا و دستیار گوگل است.
البته ناگفته نماند که Harman International در حال حاضر متعلق به سامسونگ است. این بزرگترین دستاورد سامسونگ تا به امروز به حساب می آید. Harman International و تمامی برند های صوتی آن در حال حاضر متعلق به سامسونگ است.

پالیوال همچنین اضافه کرد که سامسونگ و Harman در حال حاضر با یکدیگر همکاری می کنند تا یک اکوسیستم کاملا جدید راه اندازی کنند. ایده اصلی در این اکوسیستم ارائه پلتفرمی است که می تواند طیف وسیعی از دستگاه ها را تنها با یک اپلیکیشن کنترل کند.
گزارشات اخیر حاکی از این هستند که قرار است اسپیکر بیکسبی بخش اصلی این اکوسیستم باشد چرا که این اکوسیستم در مرکز Connected Vision سامسونگ خواهد بود. این اسپیکر به کاربران اجازه می دهد تا لوازم خانگی و دیگر وسایل هوشمند را با استفاده از دستورات صوتی کنترل کنند.
انتظار می رود که سامسونگ اسپیکر هوشمند بیکسبی را تا پایان سال جاری رونمایی کند.