هم رسان: هفته گذشته اعلام شد که تعدادی از کاربران گوشی گلکسی نوت 8 درباره مشکل باطری گوشی خود شکایت دارند. کاربران اعلام کردند که دستگاه ها پس از رسیدن به شارژ صفر درصد از شارژ مجدد امتناع می کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، پس از انتشار گسترده این خبر، گزارش هایی رسید که نشان می داد برخی از کاربران گوشی های گلکسی اس 8 و 8 پلاس و همین طور گلکسی تب اس 3 هم چنین مشکلی را تجربه کرده اند.
در نهایت سامسونگ با انتشار یک بیانیه رسمی درباره این موضوع اعلام کرد که آنها چندین گزارش درباره این مشکل دریافت کرده اند و در حال جمع آوری اطلاعات درباره دستگاه های معیوب هستند. در زیر کل بیانیه را مشاهده می کنید:

سامسونگ به مشکل باتری نوت 8 که اخیرا مطرح شده بود پاسخ می دهد” سامسونگ همیشه گزارشاتی از این قبیل را با جدیت تمام مورد بررسی قرار می دهد، ما تنها چند مورد شکایت از مشتریان خود دریافت کرده ایم که ممکن است به مدیریت شارژ گوشی بستگی داشته باشد. متاسفانه ما تنها زمانی می توانیم درباره این مشکل اظهار نظر کنیم که اطلاعات بیشتری درباره دستگاه های معیوب دریافت کنیم. در صورت هر گونه سوال درباره دستگاه خودتان می توانید با نمایندگی های فروش تماس بگیرید. “