هم رسان:سامسونگ با یک تلویزیون بسیار بزرگ به نام The Wall به نمایشگاه CES 2018 آمده و ادعا می‌کند The Wall ” اولین تلویزیون ماژولار جهان” است. تلویزیون The Wall به ابعاد 146 اینچ است و از فناوری MicroLED (میکروال ای دی) برای نمایش تصاویر استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، فناوری MicroLED شباهت بسیار زیادی به فناوری اولد دارد؛ هر یک از دیودهای متصاعد کننده نور (LED) میکروسکوپی می‌توانند از خود نور ساطع کنند و نیازی به نور پس زمینه ندارند. همین مسئله باعث می‌شود نمایشگرهای MicroLED رنگ مشکی پر رنگ‌تر و رنگ‌های زنده‌ای که پیش‌تر در اولد ها شاهد بودیم، ایجاد کنند و همچنین روشنایی بسیار بالایی داشته باشند.

تلویزیون The wall از یک طراحی بدون حاشیه بهره می‌برد که سامسونگ آن را «ماژول محور» می‌نامد. سامسونگ می‌گوید این رویکرد در نهایت این امکان را برای مشتریان فراهم خواهد کرد تا اندازه تلویزیون را متناسب با نیاز خود تنظیم کنند. سامسونگ هنوز جزییاتی را درباره این عملکرد ارائه نکرده و تنها اعلام کرده «از نمایشگر ماژولار می‌توان برای ایجاد یک نمایشگر هم اندازه دیوار استفاده کرد.»این نمایشگر به کاربران اجازه خواهد داد تا اندازه نمایشگرهای قدیمی خود را متناسب با ابعاد اتاق جدید منزل خود افزایش دهند.

سامسونگ حتی مشخص نکرده است که چه تعداد قطعه (ماژول) در مدل مفهومی معرفی شده در این رویداد (CES 2018) وجود دارد، گرچه نمونه‌هایی از پنل MicroLED معرفی شدند که کوچک بودن پیکسل‌های RGB را به خوبی نشان می‌دادند.

در حال حاضر تلویزیون The Wall در حد یک مدل مفهومی است اما سامسونگ برنامه‌های بسیار جدی برای تجاری سازی آن دارد. طبق اعلام سامسونگ اطلاعات بیشتر در این باره با رونمایی جهانی این تلویزیون‌ها در بهار سال آینده منتشر خواهد شد. در هر صورت طراحی نهایی این محصول هر چه که باشد می‌توان مطمئن بود که قیمت بسیار بالایی خواهد داشت و به هر منزلی راه نخواهد یافت.