هم رسان: یکی از ویژگی های دوربین گوشی های پرچمدار در حال حاضر افکت بوکه در حالت پرتره است. دلیل استفاده از این افکت در این گوشی های پرچمدار تا حدودی به این خاطر است که در این گوشی ها از دو دوربین اصلی استفاده شده است که باعث افزایش قیمت آنها شده است. اما سامسونگ قصد دارد تا این سیاست را تغییر دهد و در گوشی های میان رده و ابتدائی نیز نسخه ای از این تکنولوژی را به کار ببرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، این شرکت در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره مشخصات این طرح در خصوص مدل های انتخاب شده برای دریافت این تکنولوژی و یا زمان اجرای آن منتشر نکرده است. البته کاملا مشخص است که بسیاری از گوشی های میان رده خود سامسونگ پیش از بقیه گوشی ها این قابلیت را دریافت خواهند کرد، اما این شرکت توانسته به جایگاه خوبی به عنوان تولید کننده قطعات برای سازندگان دیگر دست یابد، و به احتمال زیاد این قابلیت نیز به گوشی های دیگر شرکت ها نیز راه خواهد یافت.

البته سونی به رغم کسب موفقیت کم در زمینه گوشی های هوشمند در زمینه سنسورهای دوربین خود مقام اول را به خود اختصاص داده است، اما سامسونگ نیز بخش قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است.
پیاده سازی این تکنولوژی توسط سامسونگ یکی از موارد قابل توجه و رقابت انگیز در میان پرچمداران به حساب می آید. این قابلیت که در گوشی گلکسی نوت 8 به همه معرفی شد یک افکت قابل تنظیم عمق میدان در مقایسه با رقبای دیگر ارائه میکرد.
از آنجایی که اعمال این افکت شامل سنسورهای تصویری خاص و الگوریتم های نرم افزاری اختصاصی است، به احتمال زیاد دستگاه هایی که این قابلیت را به کار می گیرند باید از بسته کامل استفاده کنند. این بسته همچنین شامل عکسبرداری بهبود یافته در نور کم است که به لطف وجود یک جفت سنسور 8 مگاپیکسلی ممکن شده است.