هم رسان: تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند همیشه به دنبال راهی برای ارتقا باتری گوشی‌های خود هستند. این ارتقا می‌تواند مربوط به عمر باتری یا سرعت شارژ باتری‌ها شود. سامسونگ اکنون در حال تولید باتری جدید است که تغییرات چشمگیری را در باتری گوشی‌های این شرکت ایجاد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، طبق گزارشی جدید، سامسونگ در حال تولید باتری جدیدی بر پایه گرافن است که حدود 45 درصد ظرفیت بالاتری را نسبت به باتری‌های موجود ارائه می‌دهد.
علاوه بر ظرفیت بالاتر، این باتری جدید گرافنی قادر است بسیار سریع‌تر از باتری‌های موجود شارژ شود. این توانایی به دلیل استفاده از گرافن در این باتری است؛ گرافن جریان الکتریکی را 140 بار سریع‌تر از سیلیکون انتقال می‌دهد.

گوشی‌های سامسونگ با باتری گرافنی در 12 دقیقه شارژ می‌شوندبه گفته سامسونگ، باتری با این فناوری می‌تواند تنها در عرض 12 دقیقه به طور کامل شارژ شود، باتری‌هایی که هم اکنون در گوشی‌های ما به کار رفته‌اند برای شارژ کامل حدود یک ساعت زمان نیاز دارند.
در حال حاضر مشخص نیست سامسونگ در توسعه این باتری‌ها تا چه مرحله‌ای پیش رفته است. افزایش ظرفیت باتری و همچنین قابلیت شارژ سریع‌تر می‌تواند امکان بسیار مطلوبی برای کاربران و تولیدکنندگان باشد.
این فناوری ظاهراً می‌تواند برای باتری‌های دیگری از جمله باتری مورد استفاده در وسایل الکتریکی نیز به کار رود. افزایش ظرفیت 45 درصدی و همچنین امکان شارژ سریع‌تر در وسایل نقلیه الکتریکی می‌تواند تغییرات قابل توجهی را در زمینه وسایل نقلیه الکترونیکی ایجاد کند.