هم رسان: تاکنون شایعات بسیاری درباره گوشی جدید گلکسی اس 9 سامسونگ شنیده‌ایم. جدیدترین شایعات حکایت از تجهیز این گوشی به یک سیستم پیشرفته تشخیص چهره دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، اپل اخیراً گوشی جدید آیفون 10 را با یک سیستم تشخیص چهره معرفی کرد، حالا ظاهراً سامسونگ نیز تصمیم دارد این سیستم را با برخی اصلاحات جدید معرفی کند.
سامسونگ گوشی گلکسی اس 8 را با یک سیستم تشخیص چهره رونمایی کرد، و ظاهراً قصد دارد این سیستم را در گلکسی اس 9 ارتقا دهد. ظاهراً سامسونگ به تازگی تعداد زیادی قطعات جدید 3D سفارش داده و ظاهراً گوشی گلکسی اس 9 مجهز به یک دوربین با حسگر جدید 3D است.

اخیراً شنیدیم سامسونگ از قرار دادن اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش صرف نظر کرده و ظاهراً تصمیم دارد آن را در پنل پشتی گوشی‌های جدید گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس قرار دهد. انتظار می‌رود سامسونگ این گوشی را سال آینده رونمایی کند.
شایعات اخیر حاکی است سامسونگ این گوشی‌ها را در کنگره جهانی موبایل در بهمن ماه رونمایی خواهد کرد. در صورت صحت این شایعات سامسونگ این گوشی‌ها را زودتر از پرچم‌داران قبلی خود رونمایی خواهد کرد.
گفته می‌شود گوشی‌های گلکسی اس 9 جدید دارای طراحی و ابعاد صفحه نمایش مشابهی با گلکسی اس 8 خواهند بود. سامسونگ این گوشی‌ها را با دو پردازنده متفاوت ارائه خواهد کرد، یکی از آن‌ها پردازنده جدید اسنپدراگون 845 و دیگری پردازنده اگزینوس 9810 سامسونگ خواهد بود.