هم رسان: قابلیت دوربین گوشی های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس سامسونگ از مهمترین ویژگی های پرچمداران جدید سامسونگ است اما برخی از عملکردهای سخت افزاری موجود در آنها کمی مبهم است. کارشناسان iFixit به تازگی گوشی گلکسی اس 9 پلاس را کالبد شکافی کرده اند و تصویر بهتری از فناوری موجود در دوربین این گوشی را ارائه کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، به لطف یک طراحی ساده می توان هنگام عکاسی با دوربین این گوشی ها از دیافراگم های مختلفی استفاده کرد؛ در دوربین های معمولی پنج تیغه درون لنز قرار گرفته است در حالی که سامسونگ تنها از دو تیغه ی حلقه ای شکل استفاده کرده است. این طراحی البته عملکرد دوربین را محدود می کند (چرا که فقط می توانید دو دیافراگم را داشته باشید) اما کمک می کند که دوربین همچنان فضای کمی را اشغال کند.

در عین حال، این کالبدشکافی تایید می کند که چرا هیچ قابلیت تشخیص چهره ی پیشرفته ای در این گوشی ها به کار نرفته است. سیستم دوربین و اسکنر چشمی این گوشی ها ” تا حدود بسیار زیادی” مشابه گوشی اس 8 است بنابراین کاملاً مشخص است که قابلیت هایی همچون اموجی واقعیت افزوده یا AR Emoji مبتنی بر نرم افزار باشند. این مسئله خیلی هم عجیب نیست چراکه پس از استفاده از قابلیت اموجی واقعیت افزوده متوجه خواهید شد که سخت افزار مشابهی با آیفون 10 ندارد، اما در حال کار شما را راه می اندازد. البته بار اولی که از این قابلیت استفاده کنید متوجه این موضوع نخواهید شد.

کالبد شکافی گلکسی اس 9 پلاسبسیاری از قسمت ها ماژولار هستند و می توانند به راحتی و به صورت جداگانه تعویض شوند اما صفحه نمایش منحنی و پنل شیشه ای عقب گوشی تعمیر این گوشی را سخت می کند و جدا کردن آنها بدون آنکه بشکنند بسیار دشوار است. کارشناسان iFixit می گویند تعویض صفحه نمایش این گوشی بسیار بسیار دشوار است و از همین رو خریداران باید به شدت مراقب آن باشند چراکه برای تعویض صفحه نماش باید “کل قطعات گوشی ” از یکدیگر جدا شوند تا بتوان به آن دسترسی پیدا کرد. کارشناسان iFixit نمره ی تعمیر پذیری این گوشی را 4 از 10 داده اند. 10 به معنای تعمیر پذیری بسیار آسان و نمره 1 به معنای تعمیر پذیری بسیار دشوار است.