هم رسان: یک گوشی مانند گلکسی اس 9 به همان اندازه ای خوب خواهد بود که نرم افزار آن اجازه می دهد. به گزارش SamMobile، اخیرا مشخص شده است که این گوشی از Project Treble پشتیبانی می کند که این به این معناست که گوشی گلکسی اس 9 سیستم عامل اندروید پی و کمی پس از توزیع اندروید کیو را اجرا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تکردار، Project Treble که یک ابتکار نسبتا جدید است، اولین بار در رویداد Google IO 2017 معرفی شد، این پروژه روند تطبیق با جدیدترین و بهترین نسخه از اندروید را برای سازندگان گوشی های همراه سریع تر و آسانتر می کند. حداقل در روی کاغذ این طور به نظر می رسد.
چیزی که در بهترین حالت ماه ها به طول می انجامید اکنون تا حد زیادی کاهش یافته است. پروژه Treble در اصل با تغییر نحوه عملکرد گوشی ها در نرم افزار باعث می شود تا این گوشی ها از نظر ساخت به هیچ وجه در آینده کارایی خود را از دست ندهند. با کمک این پروژه vendor implementation در معماری اندروید بسیار آسان شده است که به سازندگان گوشی ها این امکان را می دهد که به روزرسانی های پیش بینی شده را هر چه سریع تر به محصولات خود بیاورند.

دلیل اهمیت پروژه Treble برای سامسونگ چیست؟
گاهی اوقات حتی بهترین گوشی های اندرویدی به دلیل استفاده از نرم افزارهای قدیمی مورد توجه چندانی قرار نمی گیرند. اگر چه ممکن است این گوشی ها از نظر امنیتی معمولا در موقعیت خوبی قرار داشته باشند، اما دارندگان گوشی های هوشمند تمایل دارند تا به قابلیت های جدیدی که با هر بار انتشار اندروید جدید معرفی می شوند دسترسی داشته باشند.
این مسئله وضعیت به روزرسانی سامسونگ گلکسی اس 8 را به وضوح توصیف می کند که اخیرا به خاطر مشکلات موجود در اجرای اندروید اوریو در این گوشی خبر ساز شد. پروژه Treble در واقع مشکلات عجیب و غریب به روزرسانی ها و همچنین تاخیر در انتشار نرم افزارها را حل نمیکند، بلکه به طور کلی باعث می شود تا از کار توسعه دهندگان نرم افزاری تا حدی کاسته شود.
استفاده از جدیدترین به روزرسانی های اندرویدی برای سامسونگ بیشتر از همیشه اهمیت دارد، چرا که این شرکت تلاش می کند یک رقیب سرسخت و جدی برای گوگل پیکسل 3 باشد که گفته می شود اولین گوشی هوشمندی است که از ابتدا با اندروید پی عرضه می شود.
استفاده از Treble در گوشی اس 9 نشانه خوبی است که سامسونگ در مودر به روزرسانی ها با جدیت کار می کند.