هم رسان: تنظیم اولیه گوشی های هوشمند کار چندان سختی نیست، اما برای افرادی که علاقمند به تکنولوژی نیستند و مخصوصا افرادی که یک گوشی با برند متفاوت نسبت به گوشی قبلی خود خریداری کرده اند و با رابط کاربری گوشی جدید آشنا نیستند این کار تا حدودی اضطراب آور خواهد بود. اما شرکت سامسونگ در گوشی گلکسی اس 9 خود یک راهنما برای کاربران قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با بررسی شواهد موجود به نظر می رسد که سامسونگ از دستیار دیجیتالی بیکسبی خود برای راهنمای صوتی تنظیم گوشی استفاده کرده است. این به این معناست که سامسونگ قصد دارد از طریق استفاده از هوش مصنوعی فرایند تنظیم گوشی ها را ساده تر کند.

مفهوم استفاده از دستیار دیجیتال برای هدایت راه اندازی جدید نیست، زیرا همانطور که XDA خاطر نشان می کند، مایکروسافت نیز پیش از این با استفاده از کورتانا کاری مشابه در راه اندازی ویندوز 10 انجام داده است، اما این اولین باری است که دستیار دیجیتال در یک روش مشابه در دستگاه گوشی همراه به کار می رود. همه ما می دانیم که این کار می تواند یک روند جدید در آینده ایجاد کند و ممکن است شرکت های دیگر مانند گوگل نیز، از دستیار گوگل برای همین کار استفاده کنند.
هنوز مشخص نیست که سامسونگ دقیقا به چه نحوی از بیکسبی استفاده خواهد کرد، اما انتظار می رود که گلکسی اس 9 و 9 پلاس در 25 فوریه در رویداد MWC 2018 معرفی شوند.