هم رسان: طی چند سال گذشته سامسونگ بدون هیچ استثنائی نسخه اکتیو گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس خود را نیز تولید کرده است. سری اکتیو گوشی ها در اصل نسخه مقاوم شده نسخه اصلی هستند که در مقابل سقوط، ضربه، آب و غیره از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، سال گذشته ما شاهد رونمایی از گوشی Galaxy S8 Active بودیم که سامسونگ روش کار خود را در آن تا حد زیادی تغییر داده بود، امسال نیز انتظار می رود شرکت همین رویه را در مورد Galaxy S9 Active نیز داشته باشد. در واقع این مطلب در گزارش موجود در XDA مطرح شده است که فهرستی از کدنام های مربوط به گوشی های سامسونگ گلکسی در این گزارش منتشر شده است.


در این فهرست گوشی های زیادی ذکر شده اند و تعداد آنها بیش از 20 دستگاه است. همانطور که انتظار می رود گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس و گلکسی نوت 9 در این لیست قرار دارند، که در کنار این گوشی ها دستگاهی با کد نام astarqlite به چشم می خورد که ظاهرا همان Galaxy S9 Active است. این گزارش همچنین اشاره می کند که در این گوشی از پردازنده اسنپدراگون استفاده شده است که به احتمال زیاد اسنپدراگون 845 خواهد بود و به این معناست که نسخه اگزینوسی از این گوشی موجود نخواهد بود.
به هر حال نمی توان با اطمینان کامل درباره این شایعات صحبت کرد، اما این احتمال وجود دارد که Galaxy S9 Active همراه با Galaxy S9 and S9+ معرفی نخواهد شد، سامسونگ اخیرا اعلام کرده است که این دو گوشی در 6 اسفند رونمایی خواهند شد.