هم رسان: گوشی گلکسی نوت 9 سامسونگ به تازگی در بنچ مارک معروف گیک بنچ قرار گرفته است. گوشی گلکسی نوت 9 پیش از این نیز در بنچ مارک قرار گرفته بود و در فهرست مشخصات این گوشی پردازنده ی اسنپدراگون 845 کوالکام ذکرر شده بود. در بنچ مارک جدید، گوشی نوت 9 با پردازنده ی اگزینوس 9810 سامسونگ به همراه 6 گیگابایت رم معرفی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، بیشتر افراد عقیده دارند تنها تفاوت دستگاه های گلکسی مجهز به کوالکام و اگزینوس در این است که نسخه های اگزینوس معمولا عملکرد بهتر و روان تری دارند. این مسئله به خصوص در مدل های گلکسی اس 7 اج صدق می کند که مدل اگزینوس همانند نسخه کوالکام هنگام کار با رابط کاربری با کندی سرعت روبه رو نمی شد.

امتیاز پردازنده اسنپدراگون 845 کوالکام در ماه مارس در آزمایش تک هسته ای 2190 و در آزمایش چند هسته ای 8806 ذکر شده است. در خالی که در بنچ مارک اخیر این امتیاز برای آزمایش تک هسته ای 2737 و برای آزمایش چند هسته ای 9064 بیان شده است. در هر دو بنچ مارک این پردازنده همراه با 6 گیگابایت رم اجرا شده است.
همچنین شایعات حاکی از آن است که گوشی نوت 9 مجهز به یک صفحه نمایش 6.4 اینچی و بزرگتر از صفحه نمایش 6.3 اینچی نوت 8 خواهد بود. همچنین گفته می شود این گوشی با یک باتری بزرگتر و دستیار دیجیتال بیکسبی 2.0 ارائه می شود. به جز این موارد انتظار می رود که گوشی نوت 9 از نظر طراحی شبیه به گوشی نوت 8 باشد و تنها حسگر اثر انگشت آن در جای دیگری قرار بگیرد.