هم رسان: بالاخره سامسونگ رسماً از گلکسی نوت 7 رونمایی کرد. نمایش گر با دو لبه منحنی، ضد آب بودن و اسکنر چشمی برخی از ویژگی های این محصول است. اگرچه ویژگی های جدید نوت 7 را به یک گوشی جالب و منحصر به فرد تبدیل می کند، اما باید یادآوری کنیم این گوشی شباهت های زیادی با گوشی های سامسونگ عرضه شده در اوایل سال دارد.

به گزارش هم رسان، نوت 7 علاوه براینکه مجهز به پردازنده و گزینه های حافظه داخلی مشابه با اس 7 و اس 7 آج است، در قطعات سخت افزاری خود از جمله دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی با فناوری Dual Pixel با این گوشیها تفاوتی ندارد.
ایده سامسونگ برای کاهش وضوح تصویر دوربین گوشی نوت 7 در مقایسه با دوربین 16 مگاپیکسلی گوشی 6 اس در ابتدا شبیه به ترفندی برای فروش بیشتر به نظر می رسید اما عکس های گرفته با این گوشی همانند عکس های گوشی اس 7 واضح، با نور مناسب و زیبا هستند که این مسئله باعث می شود از این تصمیم سامسونگ حمایت کنیم.
از دوربین گلکسی نوت 7 انتظار کیفیتی فراتر از عملکرد دوربین گوشی های قبلی داریم. آیا این همان چیزی است که واقعاً منتظر آن بودیم؟ در مراسم رونمایی این گوشی فرصت کوتاهی به دست آمد تا کارشناسان دوربین این گوشی را آزمایش و آن را با دوربین گوشی های اس 7 آج، گلکسی نوت 5 و آیفون 6 اس پلاس مقایسه کنند.

نمایی از گلکسی نوت 7 در درون قاب شارژ بیسیم
نمایی از گلکسی نوت 7 در درون قاب شارژ بیسیم

تفاوت چندانی در عکس های گرفته شده توسط این دو گوشی وجود ندارد که باعث شگفتی و تعجب شود. با مقایسه دقیق عکس های گرفته شده با دوربین نوت 7 و گلکسی اس 7 مشخص شد دوربین هر دوی این گوشی ها مجهز به حس گر مشابه هستند و نرم افزار دوربین شان نیز تقریباً یکسان است (البته در نرم افزار نوت 7 تغییراتی در رابط کاربری آن دیده میشود). باز آفرینی رنگ ها، میزان روشنایی و عملکرد کانونی در این گوشی ها یکسان است.
حتی در این عکس ها نقطه ضعف های مشابهی مانند نوردهی بیش از اندازه در بعضی عکس ها دیده می شود. البته عکس های این گوشی ها کاملاً مشابه نبودند زیرا در سالن رونمایی از این گوشی با نوسان شدید نور مواجه بودیم، اما جای هیچ شکی نیست که معجزه دوربین اس 7 در گلکسی نوت 7 نیز نمود پیدا کرده است.

2016-08-06_090537
galaxy note 7
2016-08-06_090554
Galaxy S7 edge

تصاویر گرفته شده با آیفون 6 اس پلاس که از یک دوربین 12 مگاپیکسلی مخصوص به اپل استفاده می کند با عکس های گوشی های امسال سامسونگ در نگاه اول کاملاً مشابه به نظر می رسیدند اما با توجه دقیق تر به مقایسه های گذشته متوجه ویژگی های متفاوتی در عکس های آیفون شدیم. کنتراست موجود در این عکس ها کمتر است و در عین حال میزان نوردهی این تصاویر با عکس های گوشی های سامسونگ یکسان نیست.

2016-08-06_090653
اگرچه نوت 5 مدل قبلی سامسونگ به شمار می رود و حرف های زیادی برای گفتن دارد اما در اینجا عکس های ضعیفی از خود به جا گذاشته است. تصاویر گرفته شده با این گوشی یا خیلی تاریک هستند و یا خیلی روشن و با توجه به اینکه دریچه دیافراگم دوربین f/1.9 است، عکس های کلوزآپ فوکوس خوبی ندارند. همچنین مسئله بعدی، انتخاب حس گرهای عریض (در حداکثر وضوح تصویر 16 مگاپیکسل) است؛ممکن است برخی از کاربران از عکس های گرفته شده از این گوشی احساس رضایت کنند اما حس گرهای مربعی شکل دیگر دوربین ها به نظر انعطاف پذیرتر می آیند.

2016-08-06_090631
عملکرد دوربین نوت 7 تمامی انتظارات ما را برآورده کرده و با بررسی های دقیق قابلیت های دوربین این فبلت در چند هفته آینده این ادعا بیشتر ثابت خواهد شد.

منبع: phonearena