هم رسان:سامسونگ رسماً از پردازنده ی جدید اگزینوس 9810 خود رونمایی کرد. این پردازنده ی جدید مسئول پردازش گوشی های پرچمدار جدید سامسونگ ، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را که انتظار می رود ماه آینده رونمایی شوند، خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، « بن هور»، معاون بخش System LSI marketing سامسونگ گفته است:” پردازنده ی اگزینوس 9810 از پیشرفته ترین پردازنده های موبایلی ما تاکنون است و از پردازنده ی نسل سوم ، مودم LTE فوق سریع مجهز به پردازنده ی گرافیکی و پردازش تصویری پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی بهره می برد. این پردازنده کاتالیزور کلیدی برای نوآوری در سیستم عامل های هوشمند مانند گوشی های هوشمند، رایانه های شخصی و خودرو در عصر هوش مصنوعی خواهد بود.”

پردازنده ی اگزینوس 9810 با بهره مندی از پیشرفته ترین فناوری پردازش 10 نانومتری قادر خواهد بود چندین کار را به صورت یکپارچه و با سرعت بارگذاری و انتقال سریع تر بین برنامه های موبایلی جدید پردازش کند. پردازنده ی اگزینوس 9810 مجهز به CPU هشت هسته ای جدید است که چهار هسته ی آن از هسته های نسل سوم قدرتمند هستند و می توانند به سرعت 2.9 گیگاهرتز برسند و چهار هسته ی دیگر برای کارایی بهتر بهینه شده اند. عملکرد تک هسته ای این پردازنده دو برابر شده و عملکرد پردازش چند هسته ای آن نیز در ممقایسه با تراشه های سال گذشته حدود 40 درصد افزایش یافته است.