هم رسان: بیکسبی آغاز کار خوبی با گلکسی اس 8 در اوایل سال جاری نداشت اما قطعاً سامسونگ در خصوص دستیار هوش مصنوعی خود برنامه هایی در دست اجرا دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، اواخر سال گذشته سامسونگ دستیار هوشمند تولید شده در سیری یعنی Viv را خریداری کرد که این اقدام دیرهنگام نتوانست تأثیر زیادی بر بیکسبی دقیقاً پیش از رونمایی گلکسی اس 8 داشته باشد. این غول وسایل الکترونیکی باز هم دست به اقدام مشابهی زده و یک شرکت کره جنوبی با نام Fluenty را خریداری کرده است. این خبر برای اولین بار توسط The Korea Herald منتشر شد.
در سال 2015 اپلیکیشن این شرکت به تازگی راه اندازی شده با نام خود شرکت در آمریکا عرضه شد که پاسخ های متنی خودکار برای اس ام اس و سرویس های اجتماعی مختلف از جمله مسنجر فیس بوک و تلگرام پیشنهاد می داد. این اپلیکیشن در واقع یک چت بات از پیش ساخت های است که از هوش مصنوعی برای پیشنهاد بهترین پاسخ محاوره ای استفاده می کند. این قابلیت تفاوت چندانی با قابلیت های ارائه شده توسط بعضی از این قبیل سرویس ها نیست، اما کاملاً مشخص است که بیکسبی به خوبی می تواند از این قابلیت استفاده کند.

سامسونگ با خرید این شرکت تازه تأسیس به رقیبی جدید برای شرکت هایی نظیر اپل و گوگل تبدیل شده که تلاش می کند دستیار هوشمند خود را به چیزی ماورای نسخه صرفاً صوتی تبدیل کند. همانطور که بسیاری از افرادی که از سیری یا دستیار گوگل استفاده کرده اند می گویند، گاهی اوقات متن بهتر از صوت است.
همچنین با وجود این که سامسونگ اطلاعات زیادی درباره این خرید خود ارائه نکرده اما به نظر می رسد Fluenty تطابق خوبی با بیکسبی خواهد داشت. به هر حال این دستیار هنوز بدون قابلیت صوتی خود در آمریکا ارائه شده است. مسلماً یادگیری زبان متنی طبیعی می تواند جایگاه خوبی در زیر سایه بیکسبی داشته باشد، حتی اگر این کار به سادگی حفظ قابلیت متنی کنونی خودش باشد.
شایان ذکر است اخیراً اپلیکیشن Fluenty از فروشگاه Google Play حذف شده که می تواند به این معنا باشد که عمر این سرویس به عنوان یک اپلیکیشن مستقل به پایان رسیده است.