هم رسان: سامسونگ چند ماهی است که در حال تبلیغ دستیار بیکسبی 2.0 پیشرفته و به روزرسانی شده خود است ، اما هنوز مشخص نیست این قابلیت در چه دستگاهی برای اولین بار عرضه می شود. البته تا این اتفاق مدت زمان زیادی باقی نمانده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت،  «گری جی لی» رئیس مرکز تحقیقات AI سامسونگ در گزارشی به Korea Herald اعلام کرد که دستیار هوش مصنوعی جدید بیکسبی 2.0 با گوشی پرچمدار بعدی این شرکت یعنی گلکسی نوت در نیمه دوم سال 2018 عرضه خواهد شد. در حالی که آقای لی تمامی اطلاعات را در اختیار این سایت قرار نداد اما پردازش بهتر و طبیعی تر زبان ، پاسخگویی سریع تر و نتایج بهتر در محیط های پر سر و صدا را به کاربران علاقمند وعده داد.

همانطور که در اکتبر گذشته اشاره شد، بیکسبی 2.0 از تکنولوژی Viv استفاده خواهد کرد تا فرمان های گفتاری و مکالمه ای و همچنین پیوند عمیق، حالت چندین کاربری و غیره را ارتقاء دهد. اما هنوز مشخص نیست تمامی اخبار موجود درباره رونمایی از بیکسبی 2.0 درست باشد. به هر حال این تکنولوژی به این قابلیت غول آسیایی کمک میکند تا قابلیت بیکسبی را تا حد و اندازه های الکسای آمازون، سیری اپل و دستیار گوگل ارتقاء دهد،این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که سامسونگ قصد دارد این دستیار صوتی را در محصولات دیگر مانند یخچال ها و اسپیکرهای هوشمند به کار ببرد.