هم رسان: سامسونگ دیروز حافظه ای چهار ترابایتی با عنوان با ظرفیت‌ترین حافظه SSD جهان پرده برداری کرد.

به گزارش هم رسان، نام این حافظه ایوو 850 (850 EVO) است که در مقایسه با مدل قبلی خود، دو برابر ظرفیت دارد و سرعت خواندن و نوشتن متوالی آن به ترتیب 540 و 520 مگابایت بر ثانیه است که بسیار بیشتر از حداکثر اینترفیس SATA است.
کلمه کلیدی در اینجا SATA است. چند ماه پیش سامسونگ یک درایو 16 ترابایتی معرفی کرد اما این درایو در سرورها و ایستگاه‌های کاری با اینترفیس SAS قابل اجرا و استفاده بود. اینترفیس SATA ایوو و اندازه 2.5 اینچی آن سبب شده تا آن یک راه حل ایده آل برای دسک تاپ مصرف کنندگان باشد.
همچنین سال گذشته سامسونگ یک حافظه SATA SSD با ظرفیت 3.84 ترابایت معرفی کرد که برای استفاده در مراکز داده ساخته شده بود که هم سرعت نوشتن آن به مراتب خیلی بیشتر از درایوهای مصرف کنندگان است و هم اینکه قیمت آن نیز بالاتر است. با ایوو 850 جدید، سامسونگ از چیپ ست‌های V-NAND با حداکثر 48 لایه بهره برده که منجر به تولید درایوی با بالاترین ظرفیت موجود در بازار شده است.

evo-b
از نظر عملکرد، ایوو 850 نمی‌تواند به پای درایوهایی با اینترفیس PCle و یا M.2 و U.2 برسد اما از نظر ظرفیت از همه آن‌ها برتر است.
مطمئناً شما می‌خواهید بدانید قیمت این درایو چقدر است. سامسونگ قیمت ایوو 850 با 4 ترابایت ظرفیت و 5 سال تضمین را 1500 دلار عنوان کرده است.برای مقایسه می‌توان گفت ایوو 850 دو ترابایتی در حال حاضر به صورت آنلاین 675 دلار به فروش می‌رسد، پس به نظر می‌رسد قیمت این محصول جدید زیاد بالا نیست.

منبع: pcworld