هم رسان: سامسونگ پرچمداران اخیرخود را در برخی از بازارها با پردازنده اگزینوس و در مابقی بازارها با پردازنده کوالکام عرضه کرده است. اگزینوس 8895 اولین تراشه مارک Exynos 9 سامسونگ است و این شرکت بدون هیچ سر وصدایی جانشین آن را رونمایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، سامسونگ پیش از این در رویداد خبری اخیر به اگزینوس 9810 اشاره کرده بود. به نظر می رسد اگزینوس 9810 پردازنده گلکسی اس 9 در برخی از بازارها خواهد بود.
بسیاری از طرفداران این شرکت بی صبرانه منتظر بودند تا سامسونگ از نسل بعدی پردازنده گوشی های پرچمدار خود رونمایی کند. سامسونگ تاکنون جزییات زیادی را درباره این تراشه منتشر نکرده است. این شرکت اعلام کرده اگزینوس 9810 با پلت فرم 10 نانومتری نسل دوم این پردازنده ها تولید خواهد شد. سامسونگ همچنین اعلام کرده این تراشه دارای یک مودم LTE جدید است که با استفاده از فناوری تجمیع حامل 6 باند دارای سرعت دانلود 1.2 گیگابایت بر ثانیه خواهد بود.

اگزینوس 9810 دارای یک کارت پردازش گرافیکی ارتقاء یافته و همچنین پردازنده های سفارشی نسل سوم است. جزییات دقیق این تراشه تاکنون مشخص نیست بنابراین نمی توان آن را با تراشه های موجود مقایسه کرد.
سامسونگ به احتمال زیاد در ماه های آتی جزییات بیشتری را درباره اگزینوس 9810 اعلام خواهد کرد. انتظار می رود گلکسی اس 9 تا اوایل سال آینده عرضه نشود.