هم رسان: سامسونگ و شرکت مخابرات ژاپنی KDDI روز شنبه اعلام کردند ماه گذشته توانستند فناوری 5G را در یک قطار حرکتی نشان دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از فون آرنا، طی این آزمایش‌ها، یک قطار با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت بود و انتقال‌های موفقیت آمیز downlink و uplink انجام شد. سامسونگ و KDDI توانستند با حداکثر سرعت داده‌ای 1.7 گیگابایت بر ثانیه پست بگذارند.
تجهیزات به کار رفته در این آزمایش شامل یک بسته مرتبط با فناوری 5G است که این بسته در مرحله پیش از تجاری سازی قرار دارد. این بسته شامل یک روتر 5G، یک دستگاه گیرنده رادیویی 5G و یک RAN و هسته مجازی است. این آزمایش بعضی از امتیازهای معمولی مربوط به ارتباطات 5G از جمله تأخیر بسیار کم (که به این معناست که شبکه با کمترین میزان تأخیر به دستورات پاسخ می‌دهد)، توانایی بالا و قابلیت‌های دیگری که هم برای مسافران و هم کادر قطارهای سریع السیر منفعت‌هایی دارد، را به خوبی نشان می‌دهد.
اتصال 5G علاوه بر امکان مدیریت انتقال‌های uplink و downlink امکان دانلود کردن ویدئوهای 4K را با کمک تجهیزات نصب شده در قطار فراهم می‌آورد. به علاوه در این آزمایش یک ویدئوی گرفته شده با دوربین نصب شده در قطار با موفقیت آپلود شد.

«یانگکی کیم» رئیس بخش Networks Business شرکت سامسونگ می‌گوید: «قابلیت‌ها و پتانسیل‌های فناوری 5G به اندازه‌ای قدرتمند است که می‌تواند چشم اندازه زندگی روزمره بشر را تغییر دهد. موفقیت امروز ما در این آزمایش نتیجه همکاری و تحقیقات مشترک با KDDI است که قصد داریم این همکاری‌ها را در زمینه بررسی شبکه‌های نسل آینده و موارد کاربرد آن‌ها ادامه دهیم. این همکاری شامل تحقیق درباره جنبه‌ها و فناوری‌های مختلف و همچنین مدل‌های تجاری جدید و کاربردهای آن‌ها خواهد بود.»
یوشیاکی اوکیدا مدیر ارشد اجرایی KDDI پیش بینی می‌کند این شرکت سرویس‌های نسل پنجم خود را در 2020 رونمایی خواهد کرد. این آزمایش چندی پیش در یکی از شهرهای ژاپن در نزدیکی توکیو انجام شد.