هم رسان: در حال حاضر شرکت های بسیاری به استفاده از هوش مصنوعی (AI) و قابلیت های شبیه به هوش مصنوعی در محصولات خود روی آورده اند و دور از انتظار نیست که سامسونگ نیز چنین مسیری را پیش بگیرد. طبق گزارش وال استریت ژورنال سامسونگ برنامه ی تجهیز محصوات خود به هوش مصنوعی را تایید کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، «کیم هیون سوک» مدیر عامل شرکت سامسونگ در مصاحبه با وال استریت ژورنال با بیان اینکه این شرکت در نظر دارد تا سال 2020 تمامی محصولات خود را به قابلیت های هوش مصنوعی مجهز کند گفت:” ما در حال حاضر تیم بزرگی از مهندسان هوش مصنوعی را تشکیل داده ایم که شامل تغییر پست برخی از کارکنان نیز می شود.”

تجهیز تمامی محصولات سامسونگ به AI تا سال 2020نکته ی قابل توجه در این مصاحبه این است که مدیر عامل سامسونگ عقیده دارد در صورت تجهیز تمامی محصولات یا حداقل بیشتر محصولات به هوش مصنوعی اهمیت نیاز به بلندگوهای هوشمند کم رنگ خواهد شد ! همانطور که می دانید بلندگوهای هوشمند یکی از روش های اصلی ارتباط کاربران با هوش مصنوعی هستند و کاربران با استفاده از آنها دیگر اشیاء هوشمند خانگی را کنترل می کنند.
علی رغم تلاش های بسیار سامسونگ در ارائه دستیار دیجیتال بیکسبی، این پلت فرم در حال حاضر به اندازه ی الکسا، گوگل اسیستنت یا سیری موفق نبوده است. گفته می شود سامسونگ در نظر دارد بیکسبی 2.0 را همراه با گلکسی نوت 9 ارائه کد و احتمالاً این نسخه پیشرفت های اساسی خواهد داشت.