هم رسان: در حالیکه شرکت های خصوصی آمریکا در تلاش هستند تا امکان سفرهای کوتاه فضایی را برای مشتریان خود فراهم سازند، روسیه در فکر اجرای یک برنامه شگفت انگیز است. طبق گزارشی در Popular Mechanics، یک شرکت فضایی روسی با نام Roscosmos با ارائه یک طرح پیشنهادی ساخت یک هتل لوکس در ایستگاه فضایی بین المللی را مطرح کرده است. هر کسی که از توان مالی کافی برخوردار است می تواند با پرداخت حداقل 40 میلیون دلار لذت اقامت یک تا دو هفته ای را در این هتل فضایی تجربه کند. آنها می توانند با پرداخت 20 میلیون دلار بیشتر به یک پیاده روی فضایی همراه با یک فضانورد بروند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، این نشریه می گوید شرکت فضایی روسیه RKK Energia این استراتژی را پیش رو گرفته است تا بتواند هزینه های مربوط به ساخت دومین ماژول خود را که 279 تا 446 میلیون دلار هزینه خواهد داشت را تامین کند. شرکت RKK Energia پیش از این اولین ماژول خود را برای استفاده به عنوان یک آزمایشگاه علمی و ایستگاه تامین انرژی ساخته است. اگرچه ماژول دوم نیز از ابتدا بخشی از برنامه این شرکت بود، اما دولت روسیه تنها هزینه های مربوط به مورد اول را تامین کرده است.
گفته می شود که ماژول توریستی از بیرون شبیه به مورد اول است، شما می توانید تصویری از ماژول علمی را در زیر ببینید.

در داخل این ماژول چهار محل خواب تقریبا دو متر مکعبی با پنجره های 9 اینچی وجود دارد. این ماژول لوکس دارای دو سرویس بهداشتی و پزشکی و همچنین یک سالن استراحت با یک پنجره 16 اینچی است، به هر حال حتی اگر روسی ها از مسافران بخواهند که ده ها میلیون دلار برای اقامت در این هتل پرداخت کنند، باز هم ارزش این اقامت را خواهد داشت.
RKK Energia امیدوار است که در هر پرواز سایوز یک یا دو توریست را به فضا بفرستد، البته این اتفاق پس از متوقف شدن خرید صندلی های کپسول برای فضانوردان توسط ناسا ممکن خواهد شد، که این مسئله با آماده شدن موشک های Boeing و SpaceX ممکن خواهد شد. این شرکت روسی برای شروع ساخت این ماژول باید 12 مسافر ثروتمند را پیدا کند که مایل باشند 4 میلیون دلار از پیش پرداخت کنند. و در صورتی که در هر سال حداقل 6 مسافر برای اقامت یک هفته ای در هتل فضایی اعلام آمادگی کند، شرکت می تواند در عرض هفت سال این سرمایه گذاری را به نتیجه برساند.

با این حال همانطور که Popular Mechanics اشاره می کند ایستگاه فضایی بین المللی قرار است در سال 2028 تخلیه شود. این شرکت فضایی اعلام کرده است که ساخت این ماژول توریستی 5 سال طول می کشد، بنابراین به همین زودی شروع به ساخت آن خواهد کرد.