هم رسان: روسیه بارها درباره چشم انداز خود برای ایجاد ارز رمزپایه خود صحبت کرده و به نظر می‌رسد این کشور به زودی این ادعا را به واقعیت تبدیل خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، رسانه‌های خبری محلی از روسیه گزارش دادند «نیکولای نیکیفوروف» وزیر ارتباطات این کشور طرح‌های راه اندازی یک پول دیجیتال ملی را تائید کرده است. البته مردم روسیه نباید انتظار داشته باشند به این زودی‌ها بتوانند با رایانه خود پول‌های مجازی تولید کنند. اگرچه این ارز از blockchain برای غیرمترکز کردن کنترل و بیشتر شدن اعتماد استفاده می‌کند اما گفته می‌شود افراد نمی‌توانند آن را به دست آورند. در عوض این پول مانندپول معمولی و رایج منتشر و ردیابی خواهد شد. این مسئله از نظر تئوریک به روسیه اجازه می‌دهد اقتصاد آنلاین خود را بدون وابسته کردن سرنوشت پول خود به کشورها و شرکت‌های متفرقه دیگر بهبود ببخشد.
افراد می‌توانند سکه‌های دیجیتالی را با پول رایج عوض کنند اما گفته می‌شود مسئولان، اخذ گواهی مبدأ را الزامی دانسته‌اند که در صورت داشتن این گواهی افراد از پرداخت مالیات 13 درصدی معاف خواهند شد. این مسئله باعث جلوگیری از پول شویی و دیگر کلاهبرداری ها خواهد شد.

روسیه «پول دیجیتالی» رونمایی می‌کندهنوز درباره زمان ارائه این پول گزارشی منتشر نشده اما نیکیفوروف معتقد است روسیه نمی‌تواند مدت زمان زیادی صبر کند. او می‌گوید در صورتی که روسیه پول مخصوص به خودش را رونمایی نکند، همسایگان آسیایی و اروپایی این کشور پس از دو ماه از اقدامات خود پرده برداری خواهند کرد. این اظهارات تا حدودی اغراق آمیز است، اما دلایلی برای عجله روسیه وجود دارد. کشور چین اقدامات نسبتاً شدیدی درباره ارز رمزپایه اتخاذ کرده زیرا برخی از سودجویان پول رایج خود را برای دریافت بیتکوین می‌فروشند و به احتمال زیاد روسیه نمی‌خواهد شاهد چنین اتفاقاتی در خاک خود باشد. مقامات پیش از این خواستار مقررات سختگیرانه ای در مورد پول مجازی بودند.
این نگرانی وجود دارد که روسیه با استفاده از مالیات 13 درصدی تا حدزیادی از کلاهبرداران سود ببرد زیرا تا زمانی که به کاربران چنین تخفیفی داده شود، دنبال راه دیگری برای مبادلات مالی نخواهند بود. با وجود نبود ممنوعیت مستقیم درباره رقابت پول‌ها، هیچ قانونی نمی‌تواند جلوی کلاهبرداران را از به کار بردن یک پول دیگر بگیرد. در عوض، این کار یک استراتژی آشنا برای تحت کنترل گرفتن فناوری را تکرار می‌کند به طوری که نتوان از آن برای تضعیف قدرت و اختیار استفاده کرد.