هم رسان: پس از آنکه دو گوشی آیفون 8 و 8 پلاس عرضه شدند، فروش خوبی در بازار نداشتند و در گزارش‌های متعددی اعلام شد کاربران استقبال بسیار کمی از این گوشی‌ها کرده‌اند. تصور می‌شد دلیلی این بی رغبتی آن است که بسیاری از کاربران منتظر عرضه آیفون 10 و خرید این گوشی هستند. اما ظاهراً ماجرا متفاوت است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش CIRP، به نظر می‌رسد آیفون 10 حدود 30 درصد از سهم فروش گوشی‌های آیفون را در سال 2017 به خود اختصاص داده است، در حالی که این آمار برای گوشی‌های آیفون 8 و 8 پلاس حدود 40 درصد است و نشان می‌دهد برخلاف گزارش‌های اولیه، این گوشی‌ها فروش بهتری از آیفون 10 داشته‌اند.

آیفون 8 و 8 پلاس در فروش از آیفون 10 سبقت گرفتندگزارش CIRP مربوط به 30 روز اولیه عرضه آیفون است، بنابراین می‌توان احتمال داد مشتریان در آن زمان هنوز با قابلیت‌های خارق العاده آیفون 10 آشنا نشده بودند و ترجیح داده‌اند به جای آن گوشی‌های ارزان‌تر آیفون 8 و 8 پلاس را خریداری کنند. همچنین در این گزارش آمده از میان گوشی‌های آیفون 7 و 7 پلاس، مدل کوچک‌تر این گوشی یعنی آیفون 7 در سال‌های 2016 و 2017 محبوبیت بیشتری داشته‌اند.
به خاطر داشته باشید این آمار 100 درصد رسمی نیستند و اپل هنوز هیچ آماری در این خصوص منتشر نکرده است. بنابراین تا اعلام رسمی این آمار، نمی‌توان درستی یا نادرستی این گزارش را تأیید کرد.